x
Image

Centrum Wsparcia Psychologicznego działa na Uniwersytecie Gdańskim


Centrum Wsparcia Psychologicznego to nowy projekt, który powstał na Uniwersytecie Gdańskim. Jego odbiorcami są studenci, doktoranci, pracownicy naukowi, którzy odczuwają negatywny wpływ pandemii na zdrowie psychiczne. Siedziba CWP znajduje się w Gdańsku przy ul. Bażyńskiego 1a, p. 224.

Niepewność, poddenerowanie, stres, stany lękowe, a nawet depresja - to jedne z wielu skutków pandemii, które negatywnie odbiją się na zdrowiu psychicznym. Tym, którzy potrzebują specjalistycznej pomocy w radzeniu sobie w nową rzeczywistością, wsparcie oferuje nowe trójmiejskie centrum. Nowa przestrzeń posłuży studentom, doktorantom i pracownikom Uniwersytetu Gdańskiego.

Jak skorzystać ze wsparcia? 

W pierwszej kolejności należy wysłać zgłoszenie drogą mailową lub przez stronę internetową. Następnie można skorzystać z trwających od 30 do 50 minut porad i konsultacji online, które prowadzone będą przez psychologów. Osoby, które chciałyby skorzystać z konsultacji w języku angielskim, również będą miały taką możliwość.

Początek projektu zakłada wsparcie dla osób związanych z Uniwersytetem Gdańskim, jednak twórcy Centrum chcą, by w przyszłości miejsce to posłużyło studentom wszystkich uczelni w regionie. Do Centrum Wsparcia Psychologicznego  będzie można przyjść z każdym problemem, a do zespołu dołączy wkrótce psychiatra. Z czasem dostępna też będzie psychoterapia. Centrum to również miejsce, w którym potrzebne doświadczenie zdobędą studenci.

CWP UG rozpoczęło działalność 15 lutego br. Dyżury online rozpoczną się w marcu, a lada dzień na stronie www.centrumwsparcia.ug.edu.pl będzie można znaleźć m.in. artykuły, których lektura wspomagać ma przechodzenie przez niełatwy czas pandemii.