Image

Potrzebujesz pomocy? Skorzystaj z aplikacji Wsparcie w Gdańsku


Dzięki tej aplikacji można umówić konsultację z psychologiem lub uzyskać wsparcie specjalistów. A także sprawdzić, gdzie można otrzymać wsparcie dla osób w kryzysie psychicznym i ich bliskich. Jedną z opcji są również treningi rozpisane na 7 dni, które poprawiają kondycję psychiczną. Dzięki dodanemu w tym roku modułowi można zgłosić nierówne traktowanie lub dyskryminację w swoim otoczeniu. Wsparcie w Gdańsku – jest aplikacją bezpłatną i dostępną zarówno na IOS, jak i Androida.

Aplikacja początkowo posiadała moduł Punktu Informacyjno-Konsultacyjnego, który składa się z bazy wiedzy, czyli wykazu wszystkich placówek wspierających osoby i rodziny osób z kryzysami i zaburzeniami psychicznymi oraz treningów. Pozwalała również umówić się ze specjalistą zdrowia psychicznego.

Dodatkowy moduł

W tym roku aplikacja została poszerzona o moduł poświęcony Gdańskiemu Centrum Równego Traktowania. Dodatkowy moduł aplikacji zbiera wszystkie usługi w Gdańskim Centrum Równego Traktowania. Pozwala m.in. zgłosić przy pomocy anonimowego formularza sytuację nierównego traktowania lub zaobserwowaną w swoim otoczeniu dyskryminację, zwiększyć wiedzę na temat praw człowieka i równego traktowania przy pomocy quizów i najczęściej zadawanych pytań. Ale przede wszystkim dzięki aplikacji można umówić się na wizytę w GCRT.

Dostępna w kilku językach

Najnowsza wersja aplikacji zyskała przejrzysty wygląd i przyjemny interfejs. W aplikacji zastosowano elementy dostępności cyfrowej, jest ona także w pełni dostępna dla osób polsko, angielsko i rosyjskojęzycznych. Jest to bezpłatna aplikacja dostępna zarówno na IOS jak i na Androida. W planach jest poszerzenie oferty wsparcia oferowanego przy pomocy aplikacji.

Android - pobierz aplikację TUTAJ
IOS - pobierz aplikację TUTAJ

Aplikacja tworzona jest przez Fundację Oparcia Społecznego Aleksandry FOSA, Punkt Informacyjno-Konsultacyjny i Gdańskie Centrum Równego Traktowania, a dofinansowana jest ze środków Gdańska.