Image

Gra planszowa Visit Gdansk


Światło dzienne ujrzał właśnie najnowszy projekt Gdańskiej Organizacji Turystycznej – gra planszowa Visit Gdansk. Zapakowana w piękne pudełko, z autorskimi regułami, ślicznymi komponentami, w pełni profesjonalna gra planszowa, zachęca i pomaga poznać 1000-letni Gdańsk. Nagrodą są najprawdziwsze bursztyny! Zagramy?

Jak wygląda?

Zgodnie z najnowszymi standardami świata gier planszowych, gra jest zapakowana w piękne i kolorowe pudełko. Wszystkie komponenty, czyli plansza, pionki, karty, kostki i kafelki są najwyższej jakości. Uwaga – pamiątki, które kolekcjonujemy by wygrać, to prawdziwe bursztyny i jest ich aż 15. Plansza jest modularna, co oznacza, ze żadna rozgrywka nie jest taka sama. To sprawia, że po grę chętnie sięgniemy wiele razy.

Dla kogo?

Gra została zaprojektowana dla 2-4 graczy w wieku od 8 do 128 lat. Czas rozgrywki waha się i wynosi ok. 1 godziny. Wprawni gracze, po kilku rozgrywkach, będą w stanie ukończyć wyzwanie w nieco krótszym czasie.

Jak wygrać?

W grze wcielamy się w jedną z 4 postaci. Może to być student, senior, biznesmen lub cała rodzina. Celem gry jest zdobycie 3 bursztynów. Kto pierwszy je zbierze – wygrywa. Możemy tego dokonać poprzez odwiedzanie charakterystycznych dla Gdańska miejsc. Znajdziemy tu m.in. parki, zabytki, restauracje, ale także np. stocznię. Zadanie nie jest jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać. Każda postać ma swoje mocne i słabe strony. Trzeba umiejętnie dysponować zasobami, aby sprawnie poznawać kolejne miejsca. Pojechać tramwajem? A może taksówką – jest szybsza ale więcej kosztuje. Tylko sprytny balans i dobre wybory zapewnią nam zwycięstwo. Aha – uważajcie też na pogodę – może nam pomóc lub pokrzyżować szyki, nawet kiedy wydaje się, że wygrana jest w zasięgu ręki.

To kapitalna rozrywka dla paczki znajomych lub rodziny!

Cel gry to nie tylko zwycięstwo. Każdy kafelek układany na planszy zawiera na odwrocie ciekawe fakty o Gdańsku. Dzięki grze poznamy więc wiele ciekawostek. Nie martw się nawet jeśli nie będziesz pierwszy. I tak poszerzysz swoją wiedzę - można śmiało powiedzieć, że w tej grze wygrywa każdy! Dzięki niej możesz w ciekawy i zabawny sposób odkrywać Gdańsk, nawet kiedy za oknem ciemno, zimno i mokro.

Planszówka została opracowana przez projektanta gier – Sławomira Czubę, który na swoim koncie ma już wiele gier. Z kolei za produkcję odpowiedzialna jest znana firma Trefl. Te 2 czynniki to gwarancja najwyższej jakości.

Gdzie kupić?

Gra jest dostępna w sklepie online https://sklep.visitgdansk.com/pl/wyjatkowe-pamiatki-z-gdanska/109-gra-planszowa-visit-gdansk.html

Tak więc, nie traćmy dłużej czasu. Najwyższa pora zasiąść do stołu – rozłożyć planszę, wybrać postać i ruszać na gdańską przygodę!

Gra została wydana w języku polskim oraz angielskim.

Instrukcja wideo do gry dostępna jest TUTAJ