To co nam pozostało - koncert muzyki klasycznej

Muzeum II Wojny Światowej zaprasza na koncert muzyki klasycznej, w której usłyszą Państwo kompozycję Eugeniusza Morawskiego - Dąbrowy wraz z orkiestrą symfoniczną i zespołem baletowym. 

Podczas koncertu wybrzmią zachowane utwory niedocenionego polskiego kompozytora Eugeniusza Morawskiego Dąbrowy (1876-1948) - Ulalume i Nevermore - poematy symfoniczne według Edgara Allana Poe, oraz Świteziankę - balet w dwóch aktach.

Cechą charakterystyczną twórczości kompozytora było obrazowe uchwycenie dzieła muzycznego. Wsłuchując się w kompozycje, można odnaleźć szeroką instrumentację, bogate brzmienia, ekspresyjną dynamikę. Morawski inspirował się literaturą, malarstwem i rzeźbą. Większość dzieł kompozytora spłonęła podczas Powstania Warszawskiego. To, co pozostało, odtworzono z pamięci osób bliskich oraz na podstawie głosów poszczególnych instrumentów „widniejących w strzępach nut”. Eugeniusz Morawski otrzymał Nagrodę Państwową w 1933 r., za balet Świtezianka wystawiony przez warszawski Teatr Wielki w 1931 r.

Kiedy: 5 maja, godz. 20:00 
Gdzie: scena plenerowa przy Muzeum II Wojny Światowej, pl. Władysława Bartoszewskiego 1

Bilet normalny 50 zł/ Bilet ulgowy 30 zł