Muzeum II Wojny Światowej

pl. W. Bartoszewskiego 1, Gdańsk
Czerwona oznacza Twoją lokalizację. Kliknij prawym przyciskiem na mapie, aby ją zmienić.
  • Dostosowany
  • Parking dla gości

Nawiguj z Google

Nawiguj z jakdojade.pl


Muzeum II Wojny Światowej


Opis

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku to miejsce kultury wielu wymiarów - nie tylko bastion pamięci historycznej, ale również aktywna przestrzeń publiczna, miejsce spotkań i dyskusji. Sercem muzeum jest wystawa główna - opowieść o tragicznym doświadczeniu II wojny światowej, o jej genezie i skutkach, o ofiarach i sprawcach, o bohaterach i zwykłych ludziach. Ma przypominać lekcję historii, której nie wolno nam zapomnieć. Ekspozycja przedstawia polskie doświadczenie wojny wpisane w szerszy kontekst europejski i światowy. Poza wystawą główną można tu również zwiedzić wystawy czasowe, obejrzeć film w Kinie Muzeum lub skorzystać ze Strefy Nowych Technologii. Muzeum oferuje także eleganckie apartamenty, nowoczesne centrum konferencyjne oraz dwie propozycje gastronomiczne - bistro i restaurację.

Informacje dla osób z niepełnosprawnościami

-bilet ulgowy na wystawę główną dla Ciebie i opiekuna,
- osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich mogą dostać się do budynku Muzeum platformą dla wózków przy schodach głównych od pl. Bartoszewskiego. Dalsze poruszanie się po obiekcie umożliwiają windy,
- osoby z dysfunkcjami wzroku mogą poruszać się po budynku wykorzystując ścieżki dotykowe,
- dostępne są przewodniki z tłumaczeniem na język migowy (PJM) oraz audiodeskrypcją zawierającą opis wystawy głównej dla osób z dysfunkcjami wzroku.

Regulamin i warunki


Karta uprawnia raz w roku do bezpłatnego zwiedzania wystawy stałej.

Pamiętaj o konieczności dodania pakietu mieszkańca na dany rok kalendarzowy - bez dodanego pakietu mieszkańca na dany rok kalendarzowy nie będziesz mógł skorzystać z bezpłatnego wejścia! Więcej o pakiecie przeczytasz tutaj.

Aby skorzystać z bezpłatnego zwiedzania:
1. Poinformuj obsługę o posiadaniu Karty Mieszkańca i udostępnij ją obsłudze przed zwiedzaniem.
2. Twoja Karta zostanie zweryfikowana za pomocą urządzenia.
3. Po pozytywnej weryfikacji Karty otrzymasz możliwość bezpłatnego zwiedzania obiektu.Wydarzenia

Plac Bartoszewskiego 1

W sporcie siła. Historia Klubu Sportowego Gedania - wystawa

Muzeum II Wojny Światowej zaprasza na wystawę czasową „W sporcie siła. Historia Klubu Sportowego Gedania”. Wystawę będzie można oglądać od 26 lipca 2022 r. do 31.12.2022 r. Ekspo ...

28Września 2022
trwa...