Festiwal Kultury Utraconej 2023

Muzeum II Wojny Światowej zaprasza na drugą edycję autorskiego projektu Festiwal Kultury Utraconej, który odbędzie się od 29 kwietnia do 27 maja 2023 r. 

Festiwal Kultury Utraconej w sposób naturalny wpisuje się w hasło „Kultura wielu wymiarów”, które przyświeca działalności Muzeum. Jego stałym i niezmiennym celem jest przybliżenie strat, które polska kultura poniosła w latach 1939-1945 - zarówno w sferze duchowej, jak i materialnej. Wyjątkowy dorobek artystyczny II Rzeczpospolitej i jego fenomen przypominamy na przykładzie wybranych twórców i ich dzieł. 

Harmonogram wydarzeń: 
 
  • 29 kwietnia, godz. 18:00 - "Witkacy - dzieło utracone", Wernisaż inauguracyjny, 
  • 5 maja, godz. 20:00 - "To, co nam pozostało" Kompozycje Eugeniusza Morawskiego - Dąbrowy. Orkiestra symfoniczna i zespół baletowy, Koncert muzyki klasycznej,
  • 6 maja, godz. 20:00 - "Z zadrą w sercu" Jazz Band Młynarski-Masecki, Koncert muzyki rozrywkowej w klimacie dwudziestolecia międzywojennego,
  • 7 maja, godz. 20:00 - "A to Polska właśnie!" Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”, Koncert muzyki ludowej,
  • 13 maja, godz. 16:00 - "Pomorze w przedwojennych filmach dokumentalnych", Pokazy filmowe wraz z prelekcją filmoznawcy dr hab. Krzysztofa Kornackiego (Z Kartą Mieszkańca na pokazy filmowe bilet normalny w cenie biletu ulgowego). 
  • 20 maja, godz. 16:00 - "Echa" Teatr Migro, Spektakl teatralny,
  • 21 maja, godz. 18:00 - "T. de Ł. Nienasycona", Spektakl o Tamarze Łempickiej (Z Kartą Mieszkańca na spektakl bilet normalny w cenie biletu ulgowego),
  • 27 maja, godz. 18:00 - Monodram Matka, wystawa „Witkacy - dzieło utracone” Teatr Kropka Theatre Jolanty Juszkiewicz, Finisaż wystawy i monodram (Z Kartą Mieszkańca na wystawę bilet w cenie 5 zł).

Gdzie: Wszystkie wydarzenia odbywają się na terenie Muzeum II Wojny Światowej, pl. Władysława Bartoszewskiego 1 

Zakup biletów na stronie 
aby zakupić karnet wyślij wiadomość na adres email: rezerwacje@muzeum1939.pl

Bilety z rabatem do kupienia tylko w kasie biletowej.

Karta Mieszkańca powinna być aktywna, a więc z dodanym pakietem mieszkańca na 2023 rok. Więcej o pakiecie mieszkańca przeczytasz tutaj.