Rodzinne zabawy z Szekspirem

Zapraszamy na rodzinną przygodę z Williamem Szekspirem!

Podczas każdego z comiesięcznych spotkań odwiedzamy inny zakamarek Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, a punktem wyjścia dla naszych zajęć są dzieła najsłynniejszego dramaturga.


Na marcowych warsztatach rodzinnych będziemy, niczym detektywi, zgłębiać fabułę szekspirowskiej komedii „Jak wam się podoba”, korzystając z przygotowanych wskazówek. Oraz stworzymy oryginalne zakładki do książek, które będzie można wykorzystać oczywiście podczas czytania dzieł naszego mistrza ze Stratfordu. Będzie więc tajemniczo, zagadkowo i kreatywnie.

Podczas kwietniowych warsztatów rodzinnych, nawiążemy do tego jedynego dnia w roku, w którym bez żadnych konsekwencji możemy sprawiać, aby inni uwierzyli w coś nieprawdziwego czyli Prima Aprilis. Zajmiemy się też jednym z najbardziej zagadkowych dzieł Williama Szekspira - „Komedią omyłek”, w której nic nie jest tym, czym się wydaje. Nauczymy się tworzyć iluzje optyczne oraz rozwikłamy skomplikowaną fabułę tej przezabawnej komedii podążając za dowcipnymi wskazówkami.

Warsztaty skierowane są do rodzin z dziećmi w wieku 5-12 lat.
Zajęcia trwają 90 minut.

Ważne!
Warsztaty 19 marca o godz. 12:00 będą tłumaczone na Polski Język Migowy.

Kiedy: 19 marca i 01 kwietnia, godz. 10:00 i 12:00
Gdzie: Gdański Teatr Szekspirowski, Bogusławskiego 1 

Ważne!
Z Kartą Mieszkańca bilety do kupienia w kasie biletowej teatru z rabatem 20%.