Gdański Teatr Szekspirowski

ul. Bogusławskiego 1, Gdańsk
Czerwona oznacza Twoją lokalizację. Kliknij prawym przyciskiem na mapie, aby ją zmienić.
  • Dostosowany

Nawiguj z Google

Nawiguj z jakdojade.pl


Gdański Teatr Szekspirowski


Opis

Gdański Teatr Szekspirowski - jest instytucją artystyczną założoną wspólnie przez Województwo Pomorskie, Gminę Miasta Gdańska i Fundację Theatrum Gedanense. Prowadzi szeroko zakrojoną działalność kulturalną i edukacyjną.

Celem działalności Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego jest prezentacja i upowszechnianie kultury teatralnej, edukacja teatralna dzieci, młodzieży i nauczycieli oraz kreacja działań artystycznych. Co roku Gdański Teatr Szekspirowski wspólnie z Fundacją organizuje międzynarodowy Festiwal Szekspirowski w Gdańsku.

Informacje dla osób z niepełnosprawnościami

- DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
- dostępność architektoniczna ograniczona dla osób z niepełnosprawnością ruchową z uwagi na specyfikę obiektu

Zwiedzanie 

Trasa wycieczki prowadzi przez przestrzenie dostępne dla osób ze szczególnymi potrzebami. W razie potrzeby zapewniamy asystę pracownika BOW w trakcie wycieczki. Uprzejmie prosimy o wcześniejsze (minimum 2 dni przed planowanym terminem zwiedzania) zgłoszenie ewentualnych szczególnych potrzeb przez uczestnika zwiedzania teatru telefonicznie 58 351 01 01 (w godzinach otwarcia kasy) lub e-mailowo na adres: bow@teatrszekspirowski.pl.

W zwiedzaniu można również wziąć udział ze swoim psem przewodnikiem lub psem asystującym. Pamiętajcie o zabraniu jego dokumentów.

Regulamin i warunki

W Gdańskim Teatrze Szekspirowskim Karta Mieszkańca uprawnia raz w roku do bezpłatnego zwiedzania obiektu z przewodnikiem.

Pamiętaj o konieczności dodania pakietu mieszkańca na dany rok kalendarzowy - bez dodanego pakietu mieszkańca na dany rok kalendarzowy nie będziesz mógł skorzystać z bezpłatnego wejścia! Więcej o pakiecie przeczytasz tutaj.

Zwiedzanie jest możliwe po uprzedniej rezerwacji: telefonicznej pod numerem 58 351 01 01 (w godzinach otwarcia kasy) lub e-mailowo na adres: 

Rezerwacje oraz regulamin korzystania z obiektu dostępny na stronie

W związku z wprowadzeniem nowych obostrzeń dot. organizacji wydarzeń w czasie epidemii Covid19, limity miejsca na naszych wydarzeniach zostały zmienione. W obecnej sytuacji udostępniamy 30% miejsc na widowni.

Zgodnie z prawem, limit ten nie obowiązuje jednak osób w pełni zaszczepionych, dlatego zwracamy się z prośbą:
jeśli posiadasz Unijny Certyfikat COVID, wybierz BILET DLA OSOBY ZASZCZEPIONEJ.

Pakiet Biblioteczny uprawnia do:
- zniżki w kwocie 5 zł na wydarzenia organizowane przez GTS

Aby skorzystać z rabatu:
1. Poinformuj obsługę o posiadaniu Gdańskiej Karty Mieszkańca z Pakietem Bibliotecznym i udostępnij ją obsłudze przed zakupem usługi.
2. Twoja Karta zostanie zweryfikowana za pomocą urządzenia mobilnego.
3. Po pozytywnej weryfikacji Karty, otrzymasz rabat na wybraną usługę.
 Wydarzenia

Bogusławskiego 1

Hamlet on the Road. Urodziny Szekspira

Z okazji urodzin Szekspira, Gdański Teatr Szekspirowski zaprasza na specjalny spektakl Hamlet on tjhe Road", który odbędzie się 22 i 23 kwietnia o godzinie 19:00.

Najbliższe wydarzenie: 22Kwietnia 2023

Bogusławskiego 1

Laboratorium Pieśni - koncert

Gdański Teatr Szekspirowski zaprasza na koncert kobiecego zespołu pieśniarek związanych z Trójmiastem. Panie zaprezentują na żywo kolejne niezwykłe pieśni wywodzące się z różnych kultur, a t ...

2Kwietnia 2023

Bogusławskiego 1

Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej wersji)

Komedia o Szekspirze i jego sztukach na trzech aktorów. Nie tylko dla młodzieży. Mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim w dniach 9-11 maja 2023 r.

Najbliższe wydarzenie: 9Maja 2023

Bogusławskiego 1

1989. Musical w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

Gdański Teatr Szekspirowski zaprasza na musical "1989" w reżyserii Katarzyny Szyngiery. Ten porywający i poruszający spektakl oglądać można w dniach 26-29 kwietnia 2023 r. 

Najbliższe wydarzenie: 26Kwietnia 2023

Bogusławskiego 1

Monika Brodka - Trasa promocyjna SADZA 2.0

Gdański Teatr Szekspirowski zaprasza na koncert Moniki Brodki promujący minialbum "Sadza", który odbędzie się 6 kwietnia o godzinie 20:00.  

6Kwietnia 2023

Bogusławskiego 1

Rodzinne zabawy z Szekspirem

Zapraszamy na rodzinną przygodę z Williamem Szekspirem! Podczas każdego z comiesięcznych spotkań odwiedzamy inny zakamarek Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, a punktem wyjścia dla naszyc ...

Najbliższe wydarzenie: 1Kwietnia 2023