x
Image

Podróżuj komunikacją miejską z aplikacją Jestem z Gdańska


Czy wiesz, że nie musisz już mieć przy sobie plastikowej wersji Karty Mieszkańca podczas podróży komunikacją miejską? Bilet kupisz wygodnie w aplikacji Jestem z Gdańska, a podczas kontroli przedstawisz go na ekranie swojego telefonu.

Korzystanie z komunikacji miejskiej w Gdańsku stało się łatwiejsze od momentu umożliwienia użytkownikom Gdańskiej Karty Mieszkańca doładowywania kart płatnymi imiennymi biletami okresowymi. Dzięki temu Karta Mieszkańca zyskała kolejną bardzo przydatną funkcjonalność. Dodatkowo każda osoba, która doładowuje swoją Kartę Mieszkańca płatnymi imiennymi biletami okresowymi, zyskuje bezpłatne przejazdy SKM, PKM i POLREGIO w granicach Gdańska (więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj).

Kup bilet wygodnie w aplikacji!

Jeśli do tej pory doładowywałeś bilet okresowy na komunikację miejską na swoją Kartę Mieszkańca ze zdjęciem, od dziś możesz to robić także poprzez aplikację Jestem z Gdańska. Swój bilet będziesz mieć zawsze przy sobie, a podczas kontroli biletowej przedstawisz go w aplikacji mobilnej.

Co więcej, nie musisz posiadać Karty Mieszkańca ze zdjęciem, aby doładowywać swoją Kartę Mieszkańca biletami okresowymi. Wystarczy, że pobierzesz aplikację Jestem z Gdańska i właśnie poprzez aplikację będziesz dokonywać zakupu biletu. Podczas kontroli przedstawisz bilet zakupiony w aplikacji.

W przypadku zakupywania biletów ulgowych, podczas kontroli biletowej nie ma konieczności przedstawiania dodatkowych dokumentów w postaci legitymacji studenckiej, emeryta itp.

Ważne! Jeśli nie posiadasz Karty Mieszkańca ze zdjęciem i do tej pory nie dodałeś swojego zdjęcia do Karty, a chciałbyś poprzez aplikację Jestem z Gdańska kupować bilety okresowe, zrób to przed zakupem biletu. Zdjęcie dodasz po zalogowaniu się do swojego konta w zakładce Profil. Pamiętaj, że Twoje zdjęcie nie może mieć mniej niż 300 pikseli szerokości.

Dlaczego aplikacja?

Aplikacja Jestem z Gdańska umożliwia w wygodny sposób używanie Karty Mieszkańca - zastępuje fizyczną wersję Karty i pozwala na korzystanie z bezpłatnych biletów wstępu, rabatów u partnerów, zbierania punktów bursztynowych czy właśnie zakupu biletów okresowych. Aby w pełni korzystać z funkcjonalności Karty Mieszkańca w aplikacji, konieczne jest dodanie pakietu mieszkańca na dany rok kalendarzowy.

Pobierz aplikację:
Android tutaj
iOS tutaj

Szczegółowe informacje dotyczące zakupu biletów okresowych poprzez aplikację dostępne są w zakładce FAQ, w części dotyczącej Komunikacji miejskiej oraz Aplikacji mobilnej.