Dzień otwarty Rady Miasta Gdańska

W sobotę, 3 czerwca, w godzinach 9:00-13:00, Rada Miasta Gdańska kolejny raz otworzy przed mieszkańcami i turystami drzwi do Nowego Ratusza. Głównym celem Dnia Otwartego jest przybliżenie roli, jaką pełni rada miasta oraz zadań stojących przed gdańskimi radnymi. Wstęp wolny.

Nowy Ratusz - zwiedzanie z przewodnikiem
Nowy Ratusz, będący niegdyś siedzibą Wysokiego Komisarza Ligi Narodów, otworzy szeroko swoje drzwi, pokazując przed zwiedzającymi także miejsca na co dzień niedostępne. O historii tego niezwykłego, ocalałego z wojennych zawirowań budynku, opowiadać będą radni i licencjonowani przewodnicy PTTK.

Podczas Dnia Otwartego goście będą mogli:
 
  • zasiąść w ławach na sali obrad i za stołem prezydialnym,
  • porozmawiać z radnymi o ich pracy,
  • zobaczyć odznaczenia przyznawane przez Radę, uroczyste stroje gdańskich rajców
  • wziąć udział w konkursie wiedzy „Rada Miasta bez tajemnic”. 
Pokazy, konkursy, występy młodych artystów
Nie zabraknie atrakcji przygotowanych dla dzieci i młodzieży. W budynku Nowego Ratusza oraz na dziedzińcu odbędą się m.in. pokazy i konkursy służb mundurowych, sprzętu Policji czy Straży Miejskiej.

Swoje stanowiska, pełne propozycji zabaw, otworzy dla odwiedzających także ogród zoologiczny i Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Promyk”. Będzie można potrenować na ergometrach wioślarskich, wziąć udział w zajęciach plastycznych, czy gaszeniu pożaru . Dla najmłodszych nie zabraknie waty cukrowej, popcornu i zdjęć z fotobudki. Występy młodych artystów z Pałacu Młodzieży, quizy i konkursy sprawią, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Kiedy: 3 czerwca 2023 r., godz. 09:00-13:00 
Gdzie: Nowy Ratusz, Wały Jagiellońskie 1 

wstęp wolny!