Matylda/Łukasiewicz . Koncert w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

  • Home
  • Wydarzenia
  • Matylda/Łukasiewicz . Koncert w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim
Nowy zespół na polskiej scenie muzyki popularnej. Gdański Teatr Szekspirowski zaprasza 28 maja o godzinie 20:00 na koncert duetu Matylda/Łukasiewicz.

Nowy zespół na polskiej scenie muzyki popularnej. Założony przez popularną aktorkę Matyldę Damięcką oraz muzyka i producenta Radka Łukasiewicza. We wpadających w ucho piosenkach artyści mówią o uczuciach i poruszają tematy społeczne. 

Matylda Damięcka jest autorką popularnych grafik w mediach społecznościowych, którymi trafnie komentuje sytuację w naszym kraju i konfrontuje Polaków z niewygodnymi tematami. Jednocześnie jest ona cenioną aktorką i zdolną wokalistką.

Radek Łukasiewicz to wieloletni lider alternatywnej grupy Pustki, jak również wzięty autorów tekstów m.in. dla Brodki i Artura Rojka. Oprócz tego, w ostatnich latach produkował płyty rapera Bisza, a wspólnie z Jarkiem Ważnym i Januszem Zdunkiem z grupy Kult powołał do życia zjawiskowy projekt Polskie Znaki. Teraz Matylda Damięcka i Radek Łukasiewicz debiutują jako Matylda/Łukasiewicz. Odważne i szczere teksty opisujące współczesne relacje społeczne i związki damsko-męskie nie przeszkadzają im w układaniu melodyjnych piosenek, dzięki czemu wprowadzają nową jakość do polskiego mainstreamu.

Premiera ich albumu zapowiadana jest dopiero na jesień, ale już teraz będzie można usłyszeć cały materiał na żywo!

Zespół Matylda/Łukasiewicz w składzie:
 
  • Matylda Damięcka
  • Radek Łukasiewicz
  • Kajetan Pietrzak
Kiedy: 28 maja 2023 r., godz. 20:00
Gdzie: Gdański Teatr Szekspirowski, ul. Wojciecha Bogusławskiego 1

Z Kartą Mieszkańca bilety do kupienia w kasie biletowej teatru z rabatem 20%. Ilość biletów ze zniżką jest ograniczona. 

bilety do nabycia tutaj