III Edycja Konkursu Pro Bono Poloniae Im. Dawida Krupeja z koncertem zespołu Mazowsze

  • Home
  • Wydarzenia
  • III Edycja Konkursu Pro Bono Poloniae Im. Dawida Krupeja z koncertem zespołu Mazowsze
11 listopada 1918 r. stał się dla Polaków symbolicznym dniem. Po 123 latach niewoli Polska znów pojawiła się w na mapach. W 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku przygotowało uroczystą galę wieńczącą III edycję konkursu Pro Bono Poloniae oraz koncert upamiętniający wydarzenia 11.11.1918 roku.


  • kiedy: 11 listopada 2022, piątek, godz. 18:00
  • gdzie: sala konferencyjna im. Jana Olszewskiego Muzeum II Wojny Światowej, pl. Władysława Bartoszewskiego 1
  • bilety: normalny 50 zł | ulgowy 30 zł, do kupienia w kasie biletowej i online
  • użytkownicy Karty Mieszkańca uprawnieni są do zakupu biletów ulgowych!

Orkiestra i chór Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego w Karolinie pod dyr. Jacka Bonieckiego - „Mazowsze” może pochwalić się orkiestrą, której umiejętności i poziom muzyczny nie odbiegają od najlepszych orkiestr symfonicznych w Polsce. Od utworów ludowych, po muzykę klasyczną i dzieła sakralne - monumentalne brzmienie orkiestry symfonicznej „Mazowsza” wsparte harmonią wokalną chóru zdaje się trafiać wprost do serc słuchaczy. Chór „Mazowsza”  jest jedyny i niepowtarzalny. Nie tylko śpiewa, ale też tańczy. Do tego brzmi w sposób tak charakterystyczny, że nie da się go pomylić z żadnym innym chórem.

Konkurs Pro bono Poloniae im. Dawida Krupeja był skierowany do organizacji pozarządowych, chórów i zespołów muzycznych oraz do indywidualnych artystów. Tegorocznym przedmiotem Konkursu było udokumentowanie wskazanego wydarzenia artystycznego zrealizowanego między 1 stycznia 2021 r. a 30 września 2022 r., ze szczególnym uwzględnieniem wątków historycznych i patriotycznych oraz promocji naszej historii w latach 1939-1945.

Patronem Konkursu Pro bono Poloniae, jest śp. Dawid Krupej absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, były pracownik Muzeum, radny Miasta Gdańska, pracownik Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego; artysta i społecznik, którego praca zawodowa, zacięcie organizatorskie i nieprzeciętne uzdolnienia wokalno-muzyczne służyły podtrzymaniu ducha polskości i były dowodem żywego patriotyzmu kultywowanego w młodym pokoleniu.