Poznajmy się! Artystyczne spotkania dla dzieci w NOMUS-ie

  • Home
  • Wydarzenia
  • Poznajmy się! Artystyczne spotkania dla dzieci w NOMUS-ie
Zapraszamy najmłodszych na cykl warsztatów odbywających się w każdą środę od września do listopada w NOMUS-ie.

W każdym miesiącu dzieci rozbudzać będą swoją kreatywność i zaspokajać potrzeby twórcze pod okiem innego artysty, poznając różne techniki twórczego wyrazu. 


We wrześniu na tapet weźmiemy fotografię. Warsztaty fotograficzne dla dzieci będą skupione na poznaniu ich sposobu patrzenia na świat.

Uczestnicy nauczą się:
 
  • podstaw obsługi aparatu,
  • komponowania obrazu
oraz
 
  • szukania światła.
Zajęcia będą nastawione na zdobywanie wiedzy w praktyce. Po krótkiej części teoretycznej najmłodsi będą wykonywali własne fotografie, przejdą przez proces selekcji i opowiadania historii na zdjęciach, a wszystko to odbędzie się w scenerii nieustająco zmieniającej się Stoczni Gdańskiej.  

Poznajmy się! to pilotażowy cykl działań sąsiedzkich mający na celu budowanie publiczności NOMUS-u. Ich celem jest wzajemne poznanie się, a w szczególności poznanie potrzeb kulturalnych mieszkańców Śródmieścia. Mamy nadzieję, że dzięki przyjętej formule dialogu, skutkującej w przyszłości tworzeniem programu edukacyjnego odpowiadającego potrzebom mieszkańców, uda się nam zwiększyć uczestnictwo Gdańszczan i Gdańszczanek w ofercie NOMUS-u.  

Kiedy: 14, 21, 28 września 2022 r., godz. 16:00 - 19:00 
Gdzie: NOMUS - Nowe Muzeum Sztuki, ul. Jaracza 14 

Prowadzenie: Bartek Bańka 
Obowiązują zapisy! zapisy@mng.gda.pl