Sceny z egzekucji - Spektakl Seniora

W sezonie 2021/2022 co miesiąc Teatr Wybrzeże prezentuje spektakl objęty wyjątkową promocją dla osób, które ukończyły 60 lat! Tym razem będą to "Sceny z Egzekucji" Howarda Barkera. Bilet na to przedstawienie będzie można kupić w wyjątkowej cenie 30zł! 


Władze XVI-wiecznej Republiki Weneckiej zlecają malarce Galactii namalowanie obrazu uwieczniającego zwycięstwo nad Turkami w bitwie pod Lepanto, tyle że wizja artystki diametralnie różni się od oczekiwań Doży i Kościoła. Władze pragną dzieła sławiącego triumf Wenecji, afirmację władzy, szlachetność dowódców i poświęcenie żołnierzy, a Galactia postrzega bitwę jako krwawą rzeź, za którą odpowiadają szafujący ludzkim życiem rządzący, co wystawia jej dzieło na cenzuralne zakusy władzy, a ją samą na bolesne konsekwencje.

Sztuka cenionego i utytułowanego, choć praktycznie nieznanego u nas brytyjskiego dramatopisarza, konfrontuje burzliwe relacje między sztuką i polityką, między osobistymi ambicjami a odpowiedzialnością moralną, między wizją mecenasa i autonomią artysty i pomimo historycznych realiów brzmi niezwykle współcześnie.

Howard Barker otrzymał za Sceny z Egzekucji międzynarodową nagrodę Prix Italia.

Ważne!
Spektakl zalecany dla widzów od 16 roku życia.
Promocja dostępna w kasie biletowej za okazaniem dokumentu uprawniającego do zniżki. 

Kiedy: 7 czerwca 2022r., godz. 19:00 
Gdzie: Scena Malarnia, ul. Teatralna 2