Literatura z klimatem, czyli co warto czytać?

Nauka mówi również językiem literatury. Co czytać i oglądać, aby przygotować się na to, co przynosi ze sobą zmiana klimatu? Hevelianum zaprasza do Domu Zdrojowego w Brzeźnie na spotkanie z cyklu „Nauka Mówi”.


Zmiany klimatyczne, to temat, który od dawna jest obecny w powieściach, esejach filozoficznych, prozie oraz poezji. Czy pomimo wielu publikacji udało się uwrażliwić nas na zbliżające się trudności? Czy widzimy globalne zależności? A może naszą wyobraźnię w temacie katastrofy klimatycznej najlepiej pobudza wielogłos form przekazu? Może potrzebujemy w równym stopniu powieści, poezji, jak i raportów badawczych oraz filmów, aby uwolnić się z uwiądu wyobraźni i dostrzec zbliżającą się dystopię. Jak rozszerzać horyzonty? Co czytać i oglądać, aby przygotować się na to, co nieuchronne.

Hevelianum zaprasza do Domu Zdrojowego w Brzeźnie, swojej nadmorskiej filii poświęconej edukacji ekologicznej, na spotkanie z dr Monikę Żółkoś, literaturoznawczynią z Uniwersytetu Gdańskiego. Rozmowę poprowadzą dr Max Rykaczewski z Hevelianum i Elżbieta Rutkowska ze Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście.

Spotkanie odbędzie się na poddaszu Domu Zdrojowego. Rozmowa będzie transmitowana w mediach społecznościowych Hevelianum i Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście.

Kiedy: 19 kwietnia 2022r., godz. 17:00 
Gdzie: Dom Zdrojowy, ul. Zdrojowa 2, online na kanale YouTube Hevelianum i Facebooku