Hevelianum

Gradowa 6, Gdańsk
Czerwona oznacza Twoją lokalizację.Kliknij prawym przyciskiem na mapie, aby ją zmienić.
  • Dostosowany
  • Parking

Nawiguj z Google

Nawiguj z jakdojade.pl


Hevelianum


Opis

Hevelianum to interaktywna przestrzeń edukacyjna i rozrywkowa. Historia miesza się tu z nowoczesnością, a każdy: mały i duży, znajdzie pomysł na spędzenie niezapomnianych chwil. 

W ofercie Hevelianum znajdują się liczne atrakcje. Są to m.in. warsztaty, wystawy, pokazy i zajęcia tematyczne. Hevelianum, to miejsce niezwykłe i magiczne, będące odzwierciedleniem miasta, w którym się znajduje. Stare mury i historyczne zabudowania skrywają wnętrza nowoczesne, multimedialne i interaktywne. Oprócz zajęć tematycznych, na które można się wybrać indywidualnie, z całą rodziną lub z klasą, w Hevelianum można też zorganizować urodziny, zwiedzić ogólnodostępne wystawy historyczne lub poleniuchować na łonie przyrody.
Sama Góra Gradowa także ma dla gości wiele tajemnic, odkrywać je można choćby poprzez zwiedzanie multimedialnych wystaw „Wehikuł Czasu – Zabawy z Historią” oraz „Hewelianum bez barier”. Ze wzgórza rozciąga się przepiękny widok na panoramę Gdańska, ale w słoneczne dni widać również Żuławy i Gdynię. To czyni z Góry Gradowej doskonały punkt dla amatorów fotografii. 

Czy wiesz, że zajęcia, które odbywają się w Hevelianum noszą tak intrygujące nazwy jak: Nauka Po Polsku, Kropla Zabawy czy Alchemia Zapachu. Warto samemu sprawdzić, co kryje się pod tymi nazwami, a przy tym doskonale się bawić i uczyć jednocześnie. Nie ważne czy ma się 10 czy 100 lat! 

Informacje dla osób z niepełnosprawnościami

- DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
- wstęp bezpłatny dla Ciebie i opiekuna (przy znacznym stopniu niepełnosprawności lub w przypadku osób z niepełnosprawnością poniżej 16 lat wymagających opieki)
- wstęp bezpłatny na wystawę “Hevelianum bez barier” dostępną dla osób z niepełnosprawnością ruchową oraz z udogodnieniami dla osób niewidomych (dotykowe makiety z podpisami alfabetem Braille’a, filmy animowane z audiodeskrypcją) br> - dostępność architektoniczna ograniczona dla osób z niepełnosprawnością ruchową z uwagi na specyfikę obiektu

Regulamin i warunki


Obiekt dostępny dla odwiedzających od 30 kwietnia 2021 r.


Dbając o zdrowie i bezpieczeństwo odwiedzających, zwiększamy środki ostrożności:

- ograniczając ilość osób mogących jednorazowo przebywać na wystawach,
- wprowadzając możliwość wejścia na wystawy jedynie o pełnych godzinach,
- respektując nakaz obowiązkowego zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk na wejściu na wystawy,
- przypominając o zasadzie zachowania dystansu społecznego,
- nie udostępniając szatni.

O bezpieczeństwo w Hevelianum dba również nanotechnologia. Powierzchnie często dotykane przez gości i obsługę – m.in. poręcze, klamki, ekrany dotykowe czy interaktywne eksponaty – zostały pokryte powłoką, która usuwa wirusy, bakterie i grzyby.

Wejście na wystawy odbywa się o pełnej godzinie.

Szczegółowe zasady zwiedzania reguluje Regulamin zwiedzania Hevelianum w trakcie trwania epidemii SARS-CoV-2 w Polsce udostępniany na stronie internetowej: https://www.hevelianum.pl/informacje/regulaminy oraz w kasie Hevelianum.

Na wszelkie pytania chętnie odpowiedzą pracownicy Działu Obsługi Klienta  pod numerem telefonu: 58 742-33-52.

W Hevelianum Karta uprawnia raz w roku bezpłatnego wejścia na wystawy Pakiet Wystaw Interaktywnych: „Dookoła świata”, „Z energią!” oraz „Łamigłówka”.

 Czas zwiedzania to ok. 2,5-3 godzin. 

Aby skorzystać z bezpłatnego zwiedzania:
1. Poinformuj obsługę o posiadaniu Karty Mieszkańca i udostępnij ją obsłudze przed zwiedzaniem.
2. Twoja Karta zostanie zweryfikowana za pomocą urządzenia mobilnego.
3. Po pozytywnej weryfikacji Karty, otrzymasz możliwość bezpłatnego zwiedzania obiektu.