Pobierz aplikację
apple app store google play store huwaweii app gallery

Tak Jak Wszystkie Śmiałe Dziewczyny

  • 7 scen, 
  • 7 monologów, 
  • 7 bohaterek tego zdarzenia, które dostały głos, a który w rzeczywistości nie był im dany. 
 
Zdecydowano za te Dziewczyny, zdecydowano o ich przyszłości, zamiast wsparcia i pomocy zostają odrzucone. 
 
Dziewczynki, a niebawem kobiety opowiadają sobie o odchudzaniu, ubraniach, pornografii, o babci, o aborcji, o szkolnej wycieczce, o selfie, o sprawach ważnych, a nie mówią kto i dlaczego im To zrobił. 
 
Spektakl opowiada z pozycji nastolatków o współczesnym świecie, o kondycji edukacji seksualnej, która powinna chronić nasze dzieci pomagając budować im bezpieczniejsze społeczeństwa, oraz zakłamanej moralności rodziców, nauczycieli, lekarzy, tych wszystkich „dorosłych”, którzy powinni być przewodnikami i pomóc tym dzieciom wejść w życie. 

Spektakl jest połączeniem teatru, filmu, projekcji video, które są integralną częścią przedstawienia i wszechobecnymi telefonami komórkowymi, poprzez które nasze bohaterki się komunikują. Aktywnie funkcjonują w cyberprzestrzeni a ich wiedza na temat świata bazuje na strzępach często zafałszowanych informacji o seksualności, metodach zapobiegania ciąży czy chorobach przenoszonych drogą płciową. Ważny głos w dzisiejszych czasach, gdzie łamane są prawa kobiet, gdzie zakazuje się aborcji
pod groźbą kary więzienia, a gwałciciele są na wolności. Gdzie na wojnie za naszą wschodnią granicą masowo gwałcone są kobiety i dziewczynki. Dzieci.

Obsada:
 
  • Sandra Bożewicz,
  • Aleksandra Dziewit,
  • Anita Kostyńska,
  • Anna Nowak,
  • Anna Piotrowska,
  • Julia Ostaszewska,
  • Ewelina Stańczyk.
Po spektaklu rozmowa publiczności z psychologiem i twórcami przedstawienia.

Psycholog: Sylwia Barsow - specjalistka psychologii klinicznej od 19 lat związana zawodowo z Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. Obecnie Kierownik
Samodzielnego Zespołu Psychologów i pracownik dydaktyczny Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego Wydziału Psychologii oraz
Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie; kierunku Coaching Profesjonalny. Doktorant Uniwersytetu Medycznego w Lublinie – specjalizacja: psychologia kliniczna.
Obecnie w trakcie certyfikacji psychoterapii poznawczo-behawioralnej Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej. Specjalista psychologii klinicznej i
certyfikowany psychoonkolog oraz certyfikowany superwizor i członek zarządu Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Od 19 lat prowadzi praktykę kliniczną oraz warsztatową na wielu poziomach problemów psychologicznych i prowadzi indywidualne sesje z kadrą każdego szczebla. Specjalista przeciwdziałania wypaleniu się sił zawodowych, komunikacji i relacji interpersonalnych. Współautor wielu projektów o zasięgu międzynarodowym, m.in współpraca z fundacją The Hole in the Wall Gang Camp Fund z siedzibą w USA, a także o zasięgu krajowym dotyczącym wdrażania poprawy jakości życia, wypalenia się sił, wprowadzania standardów pracy psychologa i zastosowaniu praktycznego w wielu modalnościach życiowych. Wydaje liczne ekspertyzy i analizy profili psychologicznych dla urzędów i instytucji państwowych. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.