Image

Studentko, studencie - Karta Mieszkańca jest dla Ciebie!


Niedawno przyjechałeś do Gdańska i rozpocząłeś studia? Myślisz, że Karta Mieszkańca nie jest dla Ciebie? Nieprawda! Przeczytaj, ile korzyści daje jej posiadanie i jak łatwo można ją dostać.

Bezpłatne przejazdy SKM/PKM/POLREGIO

Z Kartą Mieszkańca wszystkie osoby doładowujące do niej płatne, imienne bilety okresowe ZTM mogą korzystać bezpłatnie z SKM/PKM/POLREGIO na terenie Gdańska. Wszystkie, czyli Ty także! To bardzo wygodna forma podróżowania po mieście. Popularne “kolejki” docierają do wielu miejsc, a w połączeniu z tramwajami i autobusami ZTM pozwalają na sprawne poruszanie się po całym Gdańsku. Kupując imienny bilet okresowy zyskujesz więc możliwość podróżowania wszystkimi dostępnymi formami transportu publicznego.

Bilety i zniżki na wydarzenia

W Gdańsku organizowanych jest bardzo dużo wydarzeń, a bilety na wiele z nich są tańsze z Kartą Mieszkańca. Śmiało więc pytaj o rabat - zwykle możesz go uzyskać! Informacje o aktualnie obowiązujących rabatach znajdziesz na naszej stronie. Warto też zapisać się do newslettera i korzystać z powiadomień push w aplikacji Jestem z Gdańska, aby na bieżąco dostawać informacje o nowych zniżkach.

Bezpłatne wejścia na baseny, lodowisko, do muzeów…

Wiesz, że dzięki Karcie Mieszkańca możesz skorzystać z niemal 30 bezpłatnych biletów wstępu do gdańskich atrakcji i instytucji? W ofercie jest m.in. bezpłatne wejście na basen, lodowisko, bilety na mecze piłkarzy Lechii Gdańsk czy siatkarzy Trefla Gdańsk, bezpłatne wejściówki do niezwykle popularnego Muzeum Bursztynu, Muzeum II Wojny Światowej czy Europejskiego Centrum Solidarności. Z wszystkich bezpłatnych biletów możesz skorzystać raz w roku kalendarzowym. Pełna oferta dostępna jest na naszej stronie.

Rabaty w restauracjach, do kina, na hulajnogi…

Życie studenckie nie ogranicza się do uczelni, dlatego zadbaliśmy o to, by rabaty z Kartą Mieszkańca były dostępne w popularnych miejscach oraz na uwielbiane usługi. Mając przy sobie Kartę taniej kupisz bilety do kina, pojedziesz hulajnogą elektryczną, zamówisz ulubione jedzenie itp. Wszystko co potrzebne, by cieszyć się studiowaniem w Gdańsku! Listę miejsc, gdzie z chęcią przyjmą Twoją Kartę, znajdziesz na naszej stronie.

Łatwe korzystanie z zasobów biblioteki

Nieważne, czy korzystasz ze zbiorów bibliotecznych Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku w celach naukowych, czy zgodnie ze swoimi upodobaniami. Zawsze zrobisz to wygodnie i szybko dzięki Karcie Mieszkańca. A do tego weźmiesz udział w konkursie czytelniczym! Już po 25 terminowych zwrotach książek otrzymasz nagrodę. Fajnie, prawda?

Nie czekaj, złóż wniosek już dziś

Zatem nie zastanawiaj się i już dziś złóż wniosek o Kartę Mieszkańca. Zrób to online na www.jestemzgdanska.pl lub w aplikacji Jestem z Gdańska. Czego będziesz potrzebować? Jednego z dokumentów weryfikacyjnych, np. umowy najmu mieszkania w Gdańsku. Możesz też posłużyć się innym dokumentem, np. zaświadczeniem o zameldowaniu w Gdańsku na pobyt stały bądź czasowy, pitem rozliczonym w Gdańskim Urzędzie Skarbowym itp. Opcji jest wiele, a z wszystkimi zapoznasz się na https://jestemzgdanska.pl/n-aktualnosci-lista.qbpage?articleId=15517238 

Jeśli chcesz posiadać Kartę w wersji fizycznej, odbierzesz ją w Centrum Obsługi przy al. Grunwaldzkiej 148. Możesz też korzystać z aplikacji Jestem z Gdańska. Wybierz najwygodniejszą dla siebie wersję i zacznij poznawać Gdańsk!