Festiwal Smaków Food Trucków 2023 w Gdańsku

Już 27 maja rozpocznie się kolejna edycja Festiwalu Smaków Food Trucków w Gdańsku. Na terenie Forum Gdańsk pojawią się przysmaki z całego świata. Nie może Cię zabraknąć.

Jeśli tęskniliście za kulinarnymi podróżami i smakami z różnych stron świata, to nie martwcie się, nie będziecie musieli już dłużej czekać - Festiwal Smaków Food Trucków powraca do Gdańska.

Przedstawiciele kuchni bałkańskiej zaserwują kofty, czyli szaszłyki z mięsa mielonego, zawinięte w delikatną pitę, z selekcją warzyw i sosów. W mobilnej restauracji z kuchnią węgierską będziecie mogli spróbować kultowych przysmaków z tego kraju, czyli: langoszy - pysznych i chrupiących placków drożdżowych z dodatkami oraz świeżo wypiekanych, słodkich kołaczy. Na fanów kuchni śródziemnomorskiej czekać będą owoce morza. Spodziewajcie się kalmarów oraz krewetek w różnych wersjach. Nie zabraknie też klasycznych burgerów, kanapek z szarpaną wołowiną, zapiekanek, corn dogów oraz chrupiących frytek belgijskich. Miłośnikom słodkości polecamy hiszpańskie pączki churros z cukrem pudrem, cynamonem oraz nutellą.

Festiwal Smaków Food Trucków to zarówno dobre jedzenie, jak i rozrywka dla całej rodziny. Angażująca gra terenowa to idealna porcja zabawy i ruchu dla każdego. Jak zawsze na gości czekać będzie strefa konsumpcyjna, strefa chill z leżaczkami oraz strefa z kolorowankami dla maluchów. Przedstawiciele mobilnych restauracji zawalczą o tytuł Najsmaczniejszego Food Trucka. Każdy głos ma znaczenie, więc koniecznie przyjdź, skosztuj i zagłosuj na swojego faworyta!

Kiedy: 27 maj, godz. 12:00-21:00 i 28 maj, godz. 12:00-20:00
Gdzie: Forum Gdańsk 

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny