Spektakl O co biega? - Teatr Capitol w Gdańsku

„O co biega?“ to jedna z najzabawniejszych światowych fars autorstwa Philipa Kinga. Pełna zaskakujących zwrotów akcji historia, z minuty na minutę, choć wydaje się to już niemożliwe, staje się jeszcze śmieszniejsza. Do samego końca nie wiadomo, kto jeszcze pojawi się nagle w drzwiach lub niespodziewanie wyskoczy z szafy!

Spokojne angielskie miasteczko. Dom pastora Lionela Toopa oraz jego pięknej i wyzwolonej żony, byłej aktorki, Penelopy Toop, budzącej zgorszenie wśród nobliwych mieszkańców. Niechęć do niej przejawia zwłaszcza jedna wścibska, stara panna Skillon, skrycie podkochująca się w przystojnym duchownym. Gdy podczas nieobecności pastora, jego żonę odwiedza niezapowiedziany gość - kolega sprzed lat, z czasów teatralnych, rozpoczyna się lawina nieoczekiwanych zdarzeń.

Niewinne plany na wieczór, znudzonej małomiasteczkowym życiem Penelopy z dawno niewidzianym znajomym, zamieniają się w niekończący się zabawę w chowanego, przebieranki i zgadywankę kto jest kim. W jeden dzień plebania zamienia się w istną wieżę Babel. Zgorszony biskup, zdezorientowany duchowny, jeniec wojenny, żołnierz na przepustce i aktor w jednym, spita do nieprzytomności miejscowa bigotka, rozebrany do rosołu pastor, nieokrzesana służąca, sierżant na służbie oraz robiąca dobrą minę do złej gry, bezradna żona pastora - oto uczestnicy tego galimatiasu!

Kto jest kim? O co podejrzewają się nawzajem? Kto kogo pobił i jaką tajemnicę skrywa każdy z nich? Zapraszamy na maraton śmiechu i wiszącą w powietrzu aferę obyczajową z koloratką w roli głównej.

Reżyseria: Marcin Sławiński

Przekład: Bożena Sławińska

Kostiumy: Tomasz Jacyków

Scenografia: Joanna Pielat

Opracowanie muzyczne: Agnieszka Putkiewicz

Bilety do nabycia na stronie 

Dla użytkowników Gdańskiej Karty Mieszkańca: 15 % rabatu na zakup biletów.

Konieczna jest wcześniejsza telefoniczna bądź mailowa rezerwacja miejsc: anna.stani@teatrcapitol.pl  tel. 733 777 840, przez stronę teatru Capitol z dedykowanym kodem -15% „JESTEMZGDANSKA”

Aby skorzystać ze zniżki:
1. Wejdź na stronę Teatru Capitol wybierz zakładkę WYJAZDY i wybierz miasto GDAŃSK oraz spektakl, na który chcieliby Państwo zakupić bilety,
2. Następnie należy kliknąć w ikonę KUP BILET
3. Na podglądzie sali należy wybrać interesujące miejsca oraz uzupełnić dane osobowe.
4. W pozycji nr 3 „ZAPŁAĆ” pojawi się pole z kwotą za bilety, pod którym można wpisać i dodać kod rabatowy „JESTEMZGDANSKA”.
5. Po wpisaniu i zatwierdzeniu dedykowanego kodu „JESTEMZGDANSKA” cena biletów zostanie obniżona.
6. Po naliczeniu rabatu należy kliknąć przycisk „następnie opłacić zamówienie I CIESZYĆ SIĘ TAŃSZYMI BILETAM

Kiedy: 3 czerwca, godz. 19:00 
Gdzie: Dom Technika NOT, ul. Rajska 6