Łowcy pogody wokół Domu Zdrojowego w Brzeźnie

Czy „Psia pogoda” i „Pogoda pod psem” oznaczają to samo? Co to jest kanikuła? Dlaczego dym z ogniska leci zawsze w naszą stronę? Czy można zmniejszyć rachunki za prąd sadząc drzewo? I co ma z tym wszystkim wspólnego pogoda? Hevelianum zaprasza do Domu Zdrojowego w Brzeźnie na terenówki przyrodnicze pt. „Łowcy pogody”. Pierwszy spacer już 22 kwietnia o godz. 10:00.

22 kwietnia to święto naszej planety, znane jako Dzień Ziemi. Jego obchody mają przypominać, jak ważne jest promowanie postaw proekologicznych i ochrona środowiska. Szczególnie w czasie postępującej zmiany klimatu, która wpływa na pogodę. I to właśnie w Dniu Ziemi ruszają pierwsze z cyklu terenówek przyrodniczych zatytułowane „Łowcy
pogody”.

Uczestnicy zajęć terenowych z przyrodnikiem odwiedzą okolice nadmorskiego parku w Brzeźnie i sprawdzą, jaki wpływ na lokalną pogodę mają obiekty w ich otoczeniu. Podczas łowów pogodowych zostaną wykorzystane specjalnie urządzenia:
 
  • mierniki temperatury,
  • wiatru,
  • wilgotności,
  • zanieczyszczeń,
  • promieniowania.
Nie zabraknie ciekawostek o atmosferze i praktycznej wiedzy pozwalającej na prognozowanie nadchodzącej pogody.

Spacery odbywać się będą w każdą drugą i czwartą sobotę miesiąca, od 22 kwietnia do 24 czerwca br.

Mogą brać w nich udział dorośli i dzieci w wieku od 7 lat. Każdy spacer trwa ok. półtorej godziny. Warto ubrać się odpowiednio do warunków atmosferycznych.

Cena: 25 zł (bilet normalny), 20 zł (ulgowy). Z Kartą Mieszkańca: 15 zł (normalny), 10 zł (ulgowy). Zakup biletów online tutaj.

Kiedy: 22 kwietnia - 24 czerwca (każda pierwsza i czwarta sobota miesiąca), godz. od 10:00 do 11:30 
Gdzie: Dom Zdrojowy Oddział Hevelianum, ul. Zdrojowa 2