Skąd w nas strach przed wilkami? Spotkanie w Instytucie Kultury Miejskiej

  • Home
  • Wydarzenia
  • Skąd w nas strach przed wilkami? Spotkanie w Instytucie Kultury Miejskiej
Skąd w nas strach przed wilkami? Spotkanie z udziałem Kamili Kielar i Macieja Szewczyka w Instytucie Kultury Miejskiej.


Wychowaliśmy się na bajkach i historiach o złych wilkach, co ukształtowało nasz stosunek do tych zwierząt. Wbrew temu, co się uważa, wilk jest gatunkiem drapieżnika, co do którego najmniej jest naukowo potwierdzonych doniesień o atakach na ludzi. Pojedyncze przypadki dotyczyły wilków, które zostały oswojone i uzależnione pokarmowo od człowieka. Ale atak dużego drapieżnika na człowieka zawsze "dobrze się klika".

Chcemy nieco odczarować ten obraz i porozmawiać o tym czemu i komu może zależeć na medialnej nagonce na wilki. Do rozmowy zaprosiliśmy podróżniczkę i dziennikarkę Kamilę Kielar, która specjalizuje się w północnej przyrodzie i tamtejszych zwierzętach oraz dr Macieja Szewczyka, badacza wilków z Uniwersytetu Gdańskiego.
 
  • Kamila Kielar - podróżniczka, dziennikarka, fotografka, mówczyni. Specjalizuje się w przyrodzie Północy, zwłaszcza niedźwiedziach. Nagrodzona m.in. Kolosem i nagrodą ,,National Geographic Traveler” w kategorii podróż roku. Pisze i fotografuje do magazynów przyrodniczych oraz reporterskich oraz prowadzi autorski podcast ,,Drzazgi świata”
 
  • Dr Maciej Szewczyk - adiunkt na Wydziale Biologii na Uniwersytecie Gdańskim, bada wilki w całej Europie Centralnej oraz na Pomorzu, jest autorem licznych publikacji naukowych na ten temat

Joanna Wiśniowska - dziennikarka związana z Gazetą Wyborczą i Wysokimi Obcasami, publikowała m.in. w Tygodniku Powszechnym, Krytyce Politycznej, newonce.sport i magazynach Press oraz Kopalnia - Sztuka Futbolu. Specjalizuje się w tematach związanych z kobietami w sporcie oraz klimatem i środowiskiem

Spotkanie tłumaczone będzie na polski język migowy

Kiedy: 24 marca 2023 r., godz. 18:00
Gdzie: Instytut Kultury Miejskiej, Długi Targ 39/40