Miejskie Zioła - spacery zielarskie

Jakie zioła można zbierać w mieście, jakie są ich właściwości, gdzie ich szukać? Podczas trzeciego sezonu spacerów zielarskich z Michałem Konkelem odwiedzimy różne miejsca, w których pod okiem specjalisty, nauczymy się zbierać spod naszych nóg, to co niepozorne, a cenne i warte wykorzystania w kuchni czy ziołolecznictwie. Tą wiedzę będzie można poszerzyć na warsztatach zielarskich z Kasią Banaś. Zapraszamy na bezpłatne, miejskie spotkania z ziołami.


Michał Konkel prowadzący slowianskizelnik.pl zabierze chętne osoby raz w miesiącu na wędrówkę gdańskimi lasami i łąkami, w których odkryjemy bogactwo miejskich ziół.

Daty spotkań:
 
  • 19 lutego (niedziela), godz. 10:00, miejsce zbiórki: PKM Jasień.
  • 19 marca (niedziela), godz. 10:00, miejsce zbiórki: Park Nostalgiczny (Aniołki)  (spotykamy się na tyłach parafii prawosławnej św. Mikołaja)
  • 2 kwietnia (niedziela), godz. 10:00, miejsce zbiórki: zostanie podane później.
  • 16 kwietnia (niedziela), godz. 10:00, miejsce zbiórki: zostanie podane później.
  • 21 maja (niedziela), godz. 10:00, miejsce zbiórki: zostanie podane później.
Uzupełnieniem spacerów są stacjonarne warsztaty z Kasią Banaś z sianko.org, podczas których samodzielnie będzie można przygotować mieszanki naparów wspierające naturalne procesy w naszym ciele. W marcu uczestnicy i uczestniczki stworzą mieszankę wspierającą oczyszczanie i metabolizm organizmu po zimie, w kwietniu przyrządzą prawdziwą witaminową bombę - do jedzenia i wykorzystania jako maseczka do twarzy.

Udział w spacerach i warsztatach jest bezpłatny. Zapisy obowiązują tylko na warsztaty.
Warsztaty zielarskie z Kasią Banaś z sianko.org, odbędą się 5 marca, godz. 10:00-13:00

Zapisy tutaj.