
Raz, dwa, trzy rzeźba patrzy - wystawa dla dzieci
Przestrzeń wystawy podzielona została na cztery moduły. Każdy stanowi opowieść o innym materiale rzeźbiarskim: drewnie, glinie, kamieniu i metalu. Obiekty-narzędzia obecne na ekspozycji pozwalają dzieciom doświadczyć dotykowych właściwości i warsztatowych funkcji poszczególnych surowców. Na końcu sali wydzielona została przestrzeń wyciszająca, o ograniczonej ilości bodźców, w której można uspokoić pobudzone zmysły - poleżeć na podłodze, schować się, odetchnąć.
Raz, dwa, trzy, rzeźba patrzy! to również bogaty program wydarzeń edukacyjnych oscylujących wokół zagadnień: wielozmysłowego powrotu do natury i materii otaczającego świata, badawczego postrzegania przyrody, procesu tworzenia rzeźby oraz osadzenia jej w kontekście miejsca.
Wystawa przeznaczona jest głównie dla dzieci od 5. roku życia i ich opiekunów posługujących się językiem polskim, angielskim i ukraińskim. Jeszcze młodsze dzieci? Bez obaw, na pewno też znajdą coś dla siebie.
Kiedy: od 25 czerwca do 10 października 2022 r.
25 czerwca o godz. 12.00 pod Zieloną Bramą (ul. Długi Targ 24) obędzie się wielka zabawa w Raz, dwa, trzy, rzeźba patrzy!, do której zapraszamy wszystkie dzieci! Grę animować będzie Dział Edukacji MNG, a w roli głównej wystąpi prawdziwa Żywa Rzeźba. Przewidziane są nagrody za udział w grze.
Gdzie: Oddział Zielona Brama, ul. Długi Targ 24