Dzień Dziecka w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej

 • Home
 • Wydarzenia
 • Dzień Dziecka w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej
Z okazji Dnia Dziecka, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku przygotowała liczne atrakcje dla dzieci i młodzieży. Różnorodne zajęcia plastyczne i konkursy będą odbywały się w filiach na terenie całego miasta. Do zobaczenia w bibliotece! 


 • Biblioteka Babie Lato (ul. Opolska 3) zorganizuje zajęcia z gier planszowych oraz malowanie twarzy w godzinach otwarcia biblioteki od godziny 9:00 do 15:00.
 
 • Biblioteka dla Dzieci (Targ Rakowy 5/6):
1 czerwca - całodniowe warsztaty z wykorzystaniem robotów edukacyjnych Photon oraz zestaw łamigłówek i kolorowanek.
3 czerwca - warsztaty z animacji poklatkowej dla dzieci w wieku 7-11 lat, w godzinach 16:00-18:00.
 
 • Biblioteka Lawendowa (Lawendowe Wzgórze 5) planuje zabawę z zagadkami o zwierzętach, w której będzie rozdawać upominki książkowe i maskotki. Zabawa przeznaczona będzie dla dzieci do lat 8.
 
 • Biblioteka na Stogach (ul. Stryjewskiego 29) w dniu dziecka zorganizuje zajęcia plastyczne i konkursy od godziny 11:00 do 14:00.
 
 • W Bibliotece pod Kotem i Myszą (ul. Lelewela 21/22) z okazji Dnia Dziecka 4 czerwca o godzinie 11:00 odbędą się warsztaty z Duetem graficznym PSOWRON „Badylaki”, na których dzieci stworzą Badylaka, czyli stwora z badyli, kwiatków, szyszek i liści. Ponadto 1 czerwca przygotowuje zestaw rebusów, łamigłówek i drobnych niespodzianek dla najmłodszych do odbierania na miejscu.
 
 • Biblioteka Pilotów (ul. Pilotów 3) zaprasza na warsztaty kreatywne, pod nazwą „Kolorowy warsztacik Biblioteki Pilotów”. Zapraszamy do uczestniczenia w zajęciach z okazji Dnia Dziecka od godziny 13:00 do 15:00.
 
 • Biblioteka Przeróbka (ul. Kryniczna 20) 2 czerwca w czwartek w godz. 16:00-18:00 zapraszamy do świętowania na skwerku przy bibliotecznym muralu. W programie imprezy: konkurs karaoke, warsztaty tworzenia obrazków z koralików do zgrzewania, fotografia natychmiastowa - sesja plenerowa, zabawy ruchowe, przewidujemy słodki poczęstunek i drobne upominki dla wszystkich uczestników.
 
 • Biblioteka Ratuszowa (ul. Gościnna 1) proponuje liczne zabawy: kalambury, scrabble, malowanie twarzy, rzut do celu, skoki w workach, puszczanie baniek, kolorowanki, malowanie kredą, skoki z gumą, hula-hop, bierki XXL.
 
 • Biblioteka na Wyspie (ul. Turystyczna 3) Co podarować dziecku z okazji jego święta? A z jakiego prezentu na Dzień Matki ucieszyłaby się mama? A może by tak... wspólnie napisać i zilustrować spersonalizowaną, wyjątkową bajkę o walorach relaksacyjnych lub terapeutycznych? - warsztat. 30 maja na godz. 17:00 oraz, 1 czerwca na godz. 14:00  zapisy: bibliotekanawyspie@wbpg.org.pl.
 
 • Biblioteka Żabianka (ul. Gospody 3b) przygotowała zajęcia plastyczne „Cuda z papieru”. Dzieci na warsztatach stworzą dekoracje ze zniszczonych książek. Dowiedzą się, że zamiast oddać je na makulaturę, mogą z nich wyczarować ozdoby, dekoracje i dać im drugie życie.
 
 • Bibliotek Brzeźno (ul. Dworska 27) ofertę kieruje zarówno do dzieci polsko, jak i ukraińskojęzycznych. Porozmawiamy o RADOŚCI, bo młodzi czytelnicy najlepiej wiedzą czym ona jest i jak ją wyrażać! Na każde dziecko czekać będzie słodka niespodzianka! Na warsztaty obowiązują zapisy!

  Наближається жаданий День захисту дітей, тож запрошуємо всіх дітей до нашої бібліотеки на чергові захоплюючі заняття – цього разу ми поговоримо про РАДІСТЬ, адже юні читачі найкраще знають, що це таке і як це висловити! На кожну дитину чекає солодкий сюрприз!
   
Ważne!
31 maja o godzinie 17:00. (po zajęciach dzieci dostaną prezenty w postaci książek i zakładek).