Forum Młodych w ECS i online - Mów do mnie jak do człowieka

  • Home
  • Wydarzenia
  • Forum Młodych w ECS i online - Mów do mnie jak do człowieka
Do uczennic i uczniów szkół średnich oraz ostatnich lat szkół podstawowych - adresowana jest młodzieżowa konferencja FORUM MŁODYCH, które rozpoczyna się 30 listopada i potrwa trzy dni - do 2 grudnia.

Młodzi sami decydują, jakie tematy będą poruszać, do debaty zapraszają ekspertki i ekspertów, wymieniają się poglądami i poszukują rozwiązań dobrych dla wszystkich. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem MÓW DO MNIE JAK DO CZŁOWIEKA!
 


Przez trzy popołudnia na przełomie listopada i grudnia - w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku i online, na portalu Facebook - młodzi będą dyskutować o tym, co dla nich ważne. Wsparciem w dyskusjach będą eksperci. Wśród nich znajdą się aktywiści, politycy, dziennikarze, naukowcy - jeden z najmłodszych polskich posłów Franek Sterczewski, popularny dziennikarz Szymon Majewski, biolog dr Wojciech Glac czy reportażystka, odważna i bezkompromisowa dziennikarka Katarzyna Włodkowska i inni. Każda chętna osoba będzie mogła zadać pytanie ekspertom - bez względu na to, czy znajdzie się w ECS, czy połączy się choćby z Australii.

W tym roku na FORUM MŁODYCH odbędzie się osiem debat i warsztat online. Wszystkie debaty będą transmitowane na profilu facebookowym ECS. Konferencję otworzy debata o miejscu młodych w przestrzeni publicznej. Filip Borawski z XV LO w Gdańsku porozmawia z Polą Biblis i Aleksandrą Sawą - działaczkami młodzieżowymi i z posłem Frankiem Sterczewskim, jednym z najmłodszych parlamentarzystów obecnej kadencji.

Debatom towarzyszyć będzie warsztat online na platformie Zoom (1.grudnia, godz. 19:00). Będzie o tym, jak zacząć działalność publiczną i poprowadzi go Kuba Hamanowicz z VII LO w Gdańsku. Na warsztat konieczna jest rejestracja! 

Zapisy na warsztaty TUTAJ

Kiedy:
od 30 listopada do 2 grudnia 2021, początek wydarzenia o godz. 17:00

Gdzie:

ECS ul. Plac Solidarności 1 Gdańsk, biblioteka I piętro. Transmisja online dostępna na portalu Facebook 

Harmonogram wydarzenia dostępny na stronie www.ecs.gda.pl


Fot. Warsztaty podczas Forum Młodych 2019, z młodzieżą pracuje Barbara Bona-Cherek z działu projektów edukacyjnych ECS, fot. Dawid Linkowski, arch. ECS