Spotkajmy się w plenerze na pikniku

Pod hasłem „Korzystaj ze zrównoważonej mobilności. Dbaj o zdrowie” odbędzie się tegoroczny Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Z tej okazji Miasto Gdańsk i Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku zapraszają na edukacyjny piknik rodzinny na pętli tramwajowej przy ul. Witosa na Chełmie. Impreza odbędzie się 18 września 2021 r. w godz. 12:00 - 16:00.


Na pętli pojawią się zabytkowe pojazdy. Podziwiać będzie też można zabytkowy pantograf tramwajowy typu wiedeńskiego. W programie imprezy: quiz komunikacyjny z nagrodami m. in. Gdańsk bez plastiku przygotował super ekologiczne zestawy, sklep internetowy BARBORA ufundował vouchery na zakupy i inne niespodzianki, oraz niepowtarzalne gadżety ZTM w Gdańsku

Ratownicy ze Stowarzyszenia Na Rzecz Ratownictwa „ADIUTARE” poprowadzą szkolenia z pierwszej pomocy. Udzielać będą też innych porad medycznych. Fizjoterapeuci z Centrum Medycznego Rehab pomogą zadbać o zdrowy kręgosłup, z kolei dietetyczka doradzi jak zdrowo się odżywiać.

Na stoisku Fundacji DKMS będzie można zarejestrować się w banku dawców szpiku, w podziękowaniu każdemu kto dołaczy do bazy dawców, sklep BARBORA podaruje czekoladę. Będziemy też gościć wolontariuszy z Fundacji Hospicjum Pomorze Dzieciom,  zbierać będą datki dla podopiecznych.

W trakcie pikniku zdobyć będzie można atrakcyjne fanty, m. in vouchery na zabiegi fizjoterapeutyczne od Centrum Medycznego Rehab, vouchery na mecz Lechii Gdańsk, do wygrania też lekcja jazdy na motocyklu od Cobra Motocross Academy :) i oczywiście bilety do kina Helios.

Tylko do 30 września trwa Narodowy Spis Powszechny. Zapraszamy Państwa do namiotu spisowego.

Tradycyjnie poczęstujemy Państwa wyśmienitą grochówką, bigosem, oraz…ogórkami kiszonymi.

Nie zabraknie też zdrowych jabłek i słodkich krówek „ZTM-ówek”.

Miejsce:
Pętla tramwajowa Chełm, ul. Witosa 12 

Regulamin pikniku 
Informacja prasowa DKMS