Zostań turystą we własnym mieście z Kartą Mieszkańca

  • Home
  • Wydarzenia
  • Zostań turystą we własnym mieście z Kartą Mieszkańca
Odkrywanie miasta z Kartą Mieszkańca, warsztaty komiksowe, akrobatyczne dla najmłodszych, wspólne poznawanie legend gdańskich i podążanie ich szlakiem. Zapraszamy na tydzień pełen atrakcji - w dniach 16-22 sierpnia 2021 r. na Placu przy Forum Gdańsk.


W ramach wydarzenia na gości będzie czekać Mobilne Centrum Obsługi Gdańskiej Karty Mieszkańca, jak również Punkt Informacji Turystycznej. Mieszkańcy będą mieli możliwość złożenia wniosku o Kartę Mieszkańca oraz odnowienia swoich pakietów. Zaś zespół Informatorów Turystycznych pomoże zorganizować wolny czas, wskazując gotowe pomysły na to, jak zostać turystą we własnym mieście i czerpać korzyści z posiadania Karty Mieszkańca.

Na miejscu powstanie również stała strefa chill-out’u, gdzie w ramach akcji #GdańskCzyta do dyspozycji uczestników będzie kącik książkowy (crossbooking). Czytanie na świeżym powietrzu uprzyjemnią pokazy alternatywnego parzenia kawy połączone z degustacją. 

Dodatkową atrakcję stanowić będzie wyjątkowa strefa poświęcona komiksom. Najmłodszych natomiast z pewnością zachwycą warsztaty z obszaru parkour i akrobatyki prowadzone przez zespół Movement Crew. 
Sam weekend natomiast stanie się iście legendarny – na te dni zaplanowano bowiem mnóstwo atrakcji w ramach premiery nowego wydania Księgi z legendami gdańskimi. Ich autorki - Katarzyna Czaykowska-Stój i Dominika Ikonnikow - odczytają na żywo opracowane podania, zapraszając chętnych na scenę do wspólnego czytania. A w niedzielę (22 sierpnia) autorki oprowadzą chętnych szlakiem legend gdańskich. Na uczestników przewidziano dedykowane, pamiątkowe zestawy gadżetów od Visit Gdansk. 

Na spacer „Śladami legend gdańskich na nowo opowiedzianych” można zapisać się już dziś na stronie: https://spacery.gcb.visitgdansk.com/ 

Organizatorem wydarzenia jest Gdańska Organizacja Turystyczna. Partnerzy: Miasto Gdańsk, Forum Gdańsk, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna oraz Movement Arena.

Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest tutaj: 
https://bit.ly/Wydarzenie_ZostanTurystaWeWlasnymMiescie