Zrób zdjęcie łąki kwietnej

Ozdabiają przestrzeń miasta i mają pozytywny wpływ na środowisko. Teraz fotografując je można wygrać nagrody. W mediach społecznościowych wystartował konkurs na najpiękniejsze zdjęcie gdańskich łąk kwietnych. Na zwycięzców czekają zestawy gadżetów.


Konkurs zorganizowany fanpage Gdańska trwa na do 30 września 2021 roku. Aby wziąć w nim udział należy w komentarzu pod konkursowym postem wrzucić zdjęcie gdańskiej łąki kwietnej. Jeden uczestnik może przesłać odpowiedź tylko jeden raz. Dodatkowo należy dopisać potwierdzenie zapoznania się z regulaminem konkursu.

Autorzy najlepszych zdjęć otrzymają nagrody:

I miejsce – zestaw gadżetów o wartości 300 zł brutto; 
II miejsce – zestaw gadżetów o wartości 250 zł brutto; 
III miejsce – zestaw gadżetów o wartości 200 zł brutto. 

Regulamin konkursu dostępny jest tutaj.

Piękne i pożyteczne

Gdańskie tereny zielone z powodzeniem upiększają krajobraz miasta. Obok miejskich parków, trawników czy ukwieconych skwerów, gdańszczanki i gdańszczanie mogą też korzystać z uroków wielu kolorowych, kwietnych łąk. Konkurs ma na celu m.in. promowanie miejskich łąk kwietnych jako wartościowego i estetycznego elementu zieleni miejskiej.

Łąki kwietne i wysokie trawy zatrzymują więcej wilgoci niż klasyczny trawnik i zapobiegają wysychaniu gleby. Pełnią też funkcję zwiększania retencji i bioróżnorodności. Balansują kwestie temperatury i przyciągają liczne owady. Łąkę kwietną może tworzyć nawet 60 gatunków różnych roślin, to nie tylko urozmaica estetykę krajobrazu, ale także obniża temperaturę powietrza i zwiększa bioróżnorodność.