Konkurs fotograficzny Mój Gdańsk 2021

Rusza nowa odsłona konkursu fotograficznego Muzeum Gdańska! Tak jak poprzednik z 2020 roku, Mój Gdańsk 2021, adresowany jest do miłośników fotografii, których zadaniem jest wykonanie zdjęć według określonego klucza zagadnień. Zwycięzcy otrzymują nagrody pieniężne w zależności od miejsca przyznanego przez jury konkursu.


Edycja konkursu trwa od 17 lutego do 31 października 2021 roku.

Każdy Uczestnik może wysłać jedno zgłoszenie zawierające od 1 do 3 zdjęć w dowolnych kategoriach (wszystkie zdjęcia mogą być z jednej kategorii lub różnych). Tematyka fotografii musi być związana bezpośrednio z miastem Gdańskiem – mogą obejmować m.in. jego architekturę, zmiany zachodzące w mieście, jak i wydarzenia oraz osoby z miastem związane. Zgłoszone zdjęcia muszą być wykonane w roku 2021 w mieście Gdańsku.

Zdjęcia można zgłaszać w czterech kategoriach tematycznych:
 
  • Kultura – zdjęcia dokumentujące życie kulturalne miasta oraz sztukę obecną w przestrzeni publicznej, także fotografia artystyczna
  • Gdańszczanie – portrety zarówno tych zwykłych jak i całkiem niezwyczajnych mieszkańców Gdańska
  • Wydarzenia z życia miasta – uwiecznione ważne dla miasta lub autora fotografii chwile
  • Gdańsk nieznany – zdjęcia pokazujące Gdańsk taki, jakiego nie znajdzie się w przewodniku turystycznym czy też na pocztówkach. Mniej znane dzielnice, miejsca znajdujące się poza historycznym centrum.
 
Zgłoszenie udziału w Konkursie fotograficznym „Mój Gdańsk 2021” należy dostarczyć pocztą elektroniczną na adres mojgdansk@muzeumgdansk.pl wraz z wypełnionym formularzem zgłoszenia dostępnym poniżej. 

Laureaci w poszczególnych kategoriach otrzymają nagrody pieniężne w wysokości:
I miejsce: 2500 zł
II miejsce: 1500 zł
III miejsce: 1000 zł

Regulamin konkursu. 
Formularz zgłoszeniowy.