Bursztynowe trendy w biżuterii. Wystawa w Domu Uphagena

  • Home
  • Wydarzenia
  • Bursztynowe trendy w biżuterii. Wystawa w Domu Uphagena
Miłośników bursztynu i biżuterii zapraszamy do zwiedzania nowej wystawy czasowej w Domu Uphagena pt. „Bursztyn bałtycki. Trendy”. Można na niej zobaczyć prawie 200 przykładów biżuterii powstałej w ciągu ostatnich dziesięciu lat i nagradzanej na międzynarodowych targach.


Organizatorzy przygotowali dla mieszkańców i turystów niezwykłą podróż po bursztynowych trendach w latach 2010–2020 i tym samym możliwość zobaczenia najciekawszych przykładów biżuterii i wyrobów jubilerskich.

Staranną selekcję ponad 200 obiektów można obejrzeć w Domu Uphagena przy ul. Długiej 12. Wystawa jest elementem projektu „Gdańsk – Światową Stolicą Bursztynu” oraz wydarzeniem towarzyszącym 27. Międzynarodowym Targom Biżuterii i Bursztynu AMBERIF.

Wystawa podsumowuje dziesięć lat poszukiwań awangardowej natury bałtyckiego bursztynu w ramach projektu Trend Book, który wystartował w 2010 roku. Jego celem było rozpoznanie możliwości obróbki tej żywicy szlachetnej, która wymaga specjalnego przygotowania i poznania natury bursztynu i jego historii.

Po dziesięciu latach systematycznej realizacji Trend Book rozrósł się do zaawansowanego przedsięwzięcia badawczo-wdrożeniowego, w którego realizację 2020 roku zaangażowanych było już 58 osób.  Oprócz studentów i absolwentów kierunków projektowych kilku uczelni artystycznych włączyli się także polscy designerzy oraz trójmiejskie firmy bursztynnicze i pracownie autorskiej biżuterii.

Zwiedzanie:

8 lipca – 31 października 2020 r.
Dom Uphagena, oddział Muzeum Gdańska, ul. Długa 12

Zwiedzanie wystawy w ramach biletu wstępu do oddziału.

Czynny:

Poniedziałek 10.00 – 13.00 wstęp wolny
Wtorek – sobota: 10.00 – 18.00
Niedziela: 11.00 – 18.00


Foto: materiały prasowe Muzeum Gdańska