W miłowaniu nikt mi nie dorówna. Walentynki w GAK

Zapraszamy was do Wyspy Skarbów GAK na magiczny wieczór, który stanie się emocjonującą podróżą, podczas której połączymy świat poezji, muzyki i niezwykłych opowieści. Walentynki to magiczny moment, kiedy miłość staje się głównym bohaterem. To dzień, kiedy serca biją z intensywnością, a uczucia rozkwitają w pełni. Ludzie obdarowują się wyjątkowymi gestami, słowami i drobnymi upominkami, aby wyrazić swoją głęboką miłość i troskę.

W programie:

  • godz. 17:00 - Celina, Zofia i Dora - o muzach Leśmiana opowie Piotr Łopuszański

Piotr Łopuszański - pisarz, publicysta, z wykształcenia filozof, studiował polonistykę i historię sztuki. Autor kilkunastu książek, m. in. biografii Bolesława Leśmiana. “Bywalec zieleni”, piąta książka o Leśmianie otrzymała nominację do Nagrody miasta Radomia.

  • godz. 18:00 - muzyczno - poetycka podróż w wykonaniu Kabaretu Młodszych Panien w składzie: Marta Goluch (wokal, kazoo, interpretacje poezji) i Karolina Krzyżanowska (fortepian).

Zapraszamy na moc poetyckich uniesień o miłosnym zabarwieniu w postaci wyselekcjonowanego materiału muzycznego – od jazzowych standardów przez historie rodem z paryskich kabaretów i autorskie utwory duetu dotykające czułości, szczerości, zmysłowości, aż po poezję śpiewaną. Całość przepleciona leśmianowskimi interpretacjami wokalistki przy smukłych, lirycznych harmoniach fortepianu. DUET Goluch i Krzyżanowska tworzą swój repertuar z pogranicza piosenki literackiej i aktorskiej w jazzowym sznycie, który jest szczególnie bliski dwóm tegorocznym dyplomantkom “Jazzu i muzyki estradowej” w Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Marta Goluch - kaszubka, poetka, autorka piosenek i wokalistka (aktualnie studentka roku dyplomowego na wokalistyce jazzowej u dr Anny Domżalskiej (2021-2023) i dr Krystyny Stańko (od 2023) w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Zadurzona w Osieckiej, Młynarskim i Kabarecie Starszych Panów, a także silnie zainspirowana historią paryskich kabaretów, w swojej twórczości ucieka się stylistycznie do uniwersum „tamtych czasów”, przefiltrowując je przez współczesną problematykę. Jej piosenki to intymne historie niepozbawione krzty humoru i subtelnej ironii oraz kwiecistej metafory i dziewczęcego uroku.

Bilety dostępne na stronie w dwóch wersjach cenowych: Karnet dla 2 osób - 30 zł; Bilet dla 1 osoby - 20 zł;