Gdańsk Biega – Na Wybory!

Gdańsk biega! W to nie wątpi nikt, kto chociaż kilkanaście minut dziennie spędza na wolnym powietrzu w przestrzeni miejskiej. Gdańszczanie biegają w parkach, w pasażu nadmorskim, nad zbiornikami retencyjnymi, wzdłuż ulic, chodników i ścieżek. Nie ulega też wątpliwości, że to najpopularniejsza wśród mieszkańców miasta aktywność ruchowa.Gdańsk Biega – Na Wybory! to także wielkie rodzinne święto, które po latach przerwy wraca do miejskiego kalendarza wydarzeń!

Zapisz się i zgarnij koszulkę

Aby wziąć udział w Gdańsk Biega – Na Wybory i otrzymać dedykowaną koszulkę z limitowanej edycji 1000 szt. należy wypełnić formularz zgłoszeniowy (link powyżej). Rejestracja jest bezpłatna. Każdy będzie mógł wybrać odpowiedni dla siebie dystans: 3,3 lub 6 km. Trasa biegu prowadzi najpierw plażą, a następnie alejkami Parku Nadmorskiego im. Ronalda Reagana. Start i meta zlokalizowane będą przy molo w Brzeźnie. O godzinie 9:45 przed sceną na plaży nie zabraknie rozgrzewki w rytmach Zumby. Bieg rozpocznie się w sobotę, 7 października o godzinie 10:00.

Prosta formuła dla osób w każdym wieku

Jak pokazały wcześniejsze edycje, w zabawie biorą udział zarówno uczniowie, przedszkolaki, znajomi z pracy, seniorzy, rodzice z wózkami, jak i profesjonalni sportowcy. Czyli biegać każdy może! Tu nie liczy się wynik i klasyfikacja końcowa, ale dobra zabawa na świeżym powietrzu. Dlatego w tym wyjątkowym wydarzeniu nie ma pomiaru czasu ani medali na mecie.  Po ukończonym biegu każdy uczestnik będzie mógł wypełnić symboliczną kartę do głosowania i wrzucić ją do urny.

Wydarzenie, które porywa tłumy

Po raz ostatni impreza Gdańsk Biega odbyła się w 2018 roku, a na przestrzeni dziesięciu dotychczasowych edycji idea „run for fun”, czyli startu dla przyjemności, bez liczonego czasu, bez klasyfikacji, oficjalnych wyników i co najważniejsze, bez „ciśnienia” , potrafiła porwać za sobą tłumy gdańszczan, liczone w tysiącach osób. Miasto Gdańsk, Gdański Ośrodek Sportu oraz Fundacja Gdańska postanowiły więc wrócić do znanej i lubianej formuły, aby przypomnieć, jak ważne i zdrowe są dla nas ruch, aktywność fizyczna oraz oddanie głosu w wyborach powszechnych.