- Home
- Wydarzenia
- Kino Seniora w Kameralnym
- 02.10 ŚRODA - "Wytłumaczenie wszystkiego"
gatunek: Dramat
produkcja: Węgry, Słowacja
czas trwania: 151 min.
Gorące lato w Budapeszcie. Licealista Abel, beznadziejnie zakochany w swojej najlepszej przyjaciółce, która durzy się w nauczycielu historii, stara się skupić na
egzaminach końcowych. Tymczasem spolaryzowane społeczeństwo zmierza do krawędzi, a matura Abla z historii przerodzi się w ogólnokrajowy skandal.
bilety
- 04.10 PIĄTEK - ,, Nie obiecujcie sobie zbyt wiele po końcu świata"
gatunek: Czarna komedia
produkcja: Rumunia, Luksemburg, Francja, Chorwacja
czas trwania: 163 min.
Od wczesnego ranka Angela przemierza Bukareszt, byle tylko wyrobić się ze wszystkimi zadaniami, jakie postawiła przed nią zatrudniająca ją firma produkcyjna. Obok przeprowadzenia castingu to także odebranie z lotniska szefowej marketingu klienta, czy szereg innych produkcyjnych spraw. Co gorsza, casting nie idzie po myśli Angeli od chwili, gdy jedna z osób, z którymi rozmawia, przekonuje o odpowiedzialności pracodawcy za wypadek, jaki jej się przydarzył. Do tego, by wybuchł skandal, brakuje niewiele.
bilety
- 09.10 ŚRODA - "Cień komendanta"
gatunek: Dokumentalny
produkcja: Polska, Niemcy, USA, Wielka Brytania, Izrael
czas trwania: 110 min.
Dwa życia. Dwie historie. Dzieliła ich ściana.
Historia Hansa Jürgena Hössa, 87-letniego syna komendanta Auschwitz Rudolfa Hössa, który musi stawić czoła straszliwemu dziedzictwu ojca. Po ponad 70 latach od Holokaustu syn komendanta obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu spotyka się z niezwykłą ocalałą więźniarką.
bilety
- 11.10 PIĄTEK - "Razem z przypadku"
gatunek: Komedia / Dramat
produkcja: Macedonia Północna, Szwecja, Serbia, Kosowo, Chorwacja, Polska, USA, Australia
czas trwania: 107 min.
Dita razem ze swoją partnerką Suadą i jej dwiema córkami tworzą barwną rodzinę, która bardziej przypomina komunę niż niż zwyczajny dom. Przestrzeń dzielą z Tonim i jego kolejnymi partnerami oraz dwiema szukającymi schronienia dziewczynami. Pozorna sielanka kończy się jednak, gdy Suada umiera. Dita – niezależna i nigdy niemarząca o dzieciach – staje przed wyzwaniem opieki nad zbuntowanymi córkami Suady. Razem rzucają wyzwanie obyczajom, aby uratować nietypową rodzinę.
bilety
- 16.10 ŚRODA - "Idź pod prąd"
gatunek: Biograficzny, Dramat, Muzyczny
produkcja: Polska
czas trwania: 97 min.
Druga połowa lat 70. XX wieku. Kilku nastolatków z Ustrzyk Dolnych, na czele z charyzmatycznym i niezdyscyplinowanym uczniem ustrzyckiej zawodówki, Siczką, postanowiło zostać punkami i grać punk rocka. Zainspirowali się usłyszanym w zagranicznej radiostacji zespołem Sex Pistols i nową kulturą „punk”.
Na początek wysyłają do Radia Wolna Europa list z prośbą o więcej „muzyki wolnych ludzi” na antenie. Ku ich zdumieniu list zostaje odczytany w audycji na żywo, a stacja zaczyna emitować cotygodniowy program dotyczący muzyki punk. Oczywiście ani Siczka, ani reszta chłopców nie ma pojęcia o tym, jak wielką rzecz zapoczątkuje ta skromna audycja i jak wielkie, mroczne moce wyruszą przeciwko nim! List odczytany w Wolnej Europie został zauważony przez przedstawicieli PRL-owskiego aparatu represji. Oficer SB, Jerzy Majak przesłuchując Siczkę jasno daje do zrozumienia, że Ustrzyki Dolne to nie Londyn i na terenie jego gminy żadnego „punka” nie będzie. Niezrażony Siczka wraz z kolegami tworzy – na złość wszystkim – punkrockowy zespół muzyczny KSU oraz przeszczepia na grunt zapyziałej gminy elementy londyńskiej „kultury punk”. Nagle, część grzecznej dotąd, szkolnej młodzieży przekłuwa sobie agrafkami policzki, nosi żyletki, łańcuchy, irokezy… Tymczasem Siczka i KSU stają się ogólnopolskimi gwiazdami „muzycznego drugiego obiegu”.
bilety
- 18.10 PIĄTEK - "Kiedy umilknie wiatr"
gatunek: Dokumentalny
produkcja: Polska
czas trwania: 60 min.
Rok 1956, Janusz Sidło jedzie na Igrzyska w Melbourne jako absolutny faworyt do złotego medalu. Jest rekordzistą świata i mistrzem Europy. W trakcie finału pożycza oszczep najgroźniejszemu rywalowi Norwegowi Egilowi Danielsenowi. Wydarzenie, które przeszło do historii sportu jako jeden z najpiękniejszych przykładów fair play, będzie miało nieoczekiwane konsekwencje dla obu mistrzów. To opowieść nie tylko o jednej z najciekawszych sportowych rywalizacji, ale także o potędze mitu.
bilety
- 23.08 ŚRODA - "The Dead Don’t Hurt"
gatunek: Western
produkcja: Dania, Kanada, Meksyk
czas trwania: 129 min.
Vivienne Le Coudy to niezależna kobieta, mieszkająca na Dzikim Zachodzie w latach 60. XIX wieku, która wdaje się w romans z duńskim imigrantem Holgerem Olsenem. Wybuch wojny secesyjnej rozdziela parę, gdy Olsen podejmuje decyzję, by walczyć po stronie Unii. Zostawia samotną Vivienne w miejscu kontrolowanym przez skorumpowanego burmistrza Rudolpha Schillera oraz jego pozbawionego skrupułów partnera biznesowego, potężnego ranczera Alfreda Jeffriesa. Syn Alfreda, Weston agresywnie odnosi się do Vivienne, która jest zdecydowana oprzeć się jego niechcianym zalotom. Kiedy Holger wraca z wojny, on i Vivienne muszą stawić czoła nowej rzeczywistości i zmianom, które także w nich zaszły.
bilety
- 25.10 PIĄTEK - "Wybraniec"
gatunek: Biograficzny, Dramat
produkcja: USA
czas trwania: 120 min.
Kochający zwycięstwa, władzę i wielkie pieniądze, wpływowy adwokat Roy Cohn (Jeremy Strong) trzęsie światem nowojorskich elit. Pewnego dnia spotyka młodego biznesmena Donalda Trumpa (Sebastian Stan), który marzy o zrewolucjonizowaniu rynku nieruchomości. Prawnik bierze go pod swoje skrzydła i uczy nowego protegowanego, jak za pomocą wszystkich, nawet najbardziej wyrachowanych, metod grać o najwyższą stawkę i osiągać upragnione cele. Z początku nieporadny i naiwny chłopak szybko okazuje się być pojętnym uczniem, a jego radykalna metamorfoza zaskakuje wszystkich, nawet jego mistrza.
bilety
- 30.10 ŚRODA - "Kulej. Dwie strony medalu"
gatunek: Biograficzny
produkcja: Polska
czas trwania: 139 min.
Historia Jerzego i Heleny Kulejów – najbardziej barwnego małżeństwa Polski lat 60-tych. On – legendarny bokser, podwójny mistrz Europy i ośmiokrotny mistrz Polski, który jako jedyny polski pięściarz wywalczył dwa złota olimpijskie i choć nigdy nie leżał na deskach, to w życiu upadał nie raz. Ona – silna kobieta, która niezmiennie stała u jego boku, ale nie chciała na zawsze pozostać w jego cieniu.
"Kulej. Dwie strony medalu" koncentruje się na okresie między 1964 a 1968 rokiem, kiedy Jerzy Kulej zdobył złoto na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, by następnie powtórzyć ten wyczyn w Meksyku. To wielowymiarowa historia sportowca, jego triumfów na ringu, kolorytu epoki, ale także opowieść o burzliwych losach małżeństwa Kulejów, w którym wielka miłość była wystawiona na próbę radzenia sobie z wielkim sukcesem.
bilety