• Oferta pracy
  • Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rumi

OFERTA PRACY: PRACOWNIK SOCJALNY

Oferta z CBOP
Numer: StPr/24/0767
Dodane przez: Powiatowy Urząd Pracy w Wejherowie
Miejsce: Ślusarska 2, 84-230 Rumia, powiat: wejherowski, woj: pomorskie
Zakres obowiązków: 1.Prowadzenie pracy socjalnej rozumianej jako działalność zawodowa skierowana na pomoc osobom i rodzinom we wzmocnieniu lub odzyskaniu zdolności do funkcjonowania w społeczeństwie oraz tworzenie warunków sprzyjających temu celowi. 2.Dokonywanie analizy i oceny zjawisk, które powodują zapotrzebowanie na świadczenia z pomocy społecznej oraz kwalifikowanie do uzyskania tych świadczeń. 3.Przeprowadzanie wywiadów środowiskowych i kompletowanie dokumentów w celu udzielenia pomocy. 4.Opracowywanie indywidualnych planów pomocy na podstawie przeprowadzonego wywiadu środowiskowego wraz z kompletem dokumentacji. 5.Opracowywanie i realizacja kontraktów socjalnych. 6.Opracowywanie bilansu potrzeb oraz prowadzenie wymaganej sprawozdawczości. 7.Udzielanie informacji, wskazówek i pomocy w zakresie rozwiązywania spraw życiowych osobom, które dzięki tej pomocy będą zdolne rozwiązywać problemy będące przyczyną trudnej sytuacji życiowej; skuteczne posługiwanie się przepisami prawa w realizacji tych zadań. 8.Pomoc w uzyskaniu dla osób będących w trudnej sytuacji życiowej poradnictwa dotyczącego możliwości rozwiązywania problemów i udzielania pomocy przez właściwe instytucje państwowe, samorządowe i organizacje pozarządowe oraz wspieranie w uzyskaniu pomocy. 9.Udzielanie pomocy zgodnie z zasadami etyki zawodowej. 10.Pobudzanie społecznej aktywności i inspirowanie działań samopomocowych w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych osób, rodzin, grup i środowisk społecznych. 11.Współpraca i współdziałanie z innymi specjalistami w celu przeciwdziałania i ograniczenia patologii i skutków negatywnych zjawisk społecznych, łagodzenie skutków ubóstwa. 12.Inicjowanie nowych form pomocy osobom i rodzinom mających trudną sytuację życiową oraz inspirowanie powołania instytucji świadczących usługi służące poprawie sytuacji takich osób i rodzin. 13.Współuczestniczenie w inspirowaniu, opracowywaniu, wdrożeniu oraz rozwijaniu regionalnych i lokalnych programów pomocy społecznej ukierunkowanych na podniesienie jakości życia. 14.Podejmowanie działań w kierunku ograniczania zjawiska wykluczenia społecznego wśród osób korzystających z pomocy społecznej.
Rodzaj umowy: Umowa o pracę w zastępstwie
Wymiar etatu: 1
Zmianowość: jedna zmiana
Wynagrodzenie brutto: od 4 500 PLN + dodatek stażowy, + dodatek terenowy
Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat)
Inne wymagania Wymagania niezbędne: 1.Wykształcenie zgodne z art. 116 oraz art. 156 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 901 z późn. zm.). 2.obywatelstwo polskie, 3.nieposzlakowana opinia, 4.niekaralność za przestępstwa popełnione umyślnie ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe, 5.pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych. Wymagania dodatkowe: 1.doświadczenie zawodowe na pokrewnym stanowisku pracy, 2.umiejętność obsługi komputera w środowisku MS Office, 3.umiejętność planowania i organizacji pracy, komunikatywność, sumienność, samodzielność.
Pracodawca: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rumi
NIP: 9580977198
REGON: 190581618
Adres pracodawcy: Ślusarska 2, 84-230 Rumia, powiat: wejherowski, woj: pomorskie
Numer telefonu: 58 671-05-56 w. 12
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: Osoby zainteresowane prosimy o składanie dokumentów aplikacyjnych osobiście w zamkniętej zaadresowanej kopercie w siedzibie Ośrodka lub przesłać pocztą na adres Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rumi, 84-230 Rumia, ul. Sobieskiego 42 do dnia 26.02.2024 r., z dopiskiem: dotyczy rekrutacji na stanowisko pracownika socjalnego w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Rumi. Decyduje data wpływu oferty do Ośrodka. Osoby spełniające wymagania formalne określone w ogłoszeniu zostaną powiadomione telefonicznie lub drogą elektroniczną o terminie i miejscu kolejnego etapu rekrutacji. Osoby, które nie spełnią wymagań formalnych, nie będą informowane. Informacja o wyniku rekrutacji będzie umieszczana na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej /www.bip.rumia.pl/ oraz na tablicy informacyjnej Ośrodka.
Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: telefon