Elbląska Orkiestra Kameralna

Stary Rynek 25, Elbląg
Czerwona oznacza Twoją lokalizację. Kliknij prawym przyciskiem na mapie, aby ją zmienić.

Elbląska Orkiestra Kameralna


Nawiguj z Google

Nawiguj z jakdojade.pl

Opis

Elbląska Orkiestra Kameralna została założona w 2007 roku i w ciągu przeszło 10 lat działalności stała się artystyczną wizytówką miasta i regionu. Naszym znakiem rozpoznawczym jest różnorodny repertuar, który obejmuje najwybitniejsze dzieła mistrzów baroku, klasycyzmu, romantyzmu i XX wieku, od Arcangela Corellego i Fryderyka Chopina po Witolda Lutosławskiego i Wojciecha Kilara. W programie Orkiestry znajdują się również utwory z pogranicza awangardy, jazzu i muzyki rozrywkowej. Swój repertuar realizujemy we współpracy z wybitnymi artystami polskimi i zagranicznymi.

Realizujemy szereg projektów, służących popularyzacji muzyki klasycznej i współczesnej. Jednym z najważniejszych jest Festiwal „Muzyka Polska na Żuławach” (od 2018 roku „Muzyka Polska na Warmii i Żuławach”)

Wielokrotnie uczestniczyliśmy w projektach służących promocji polskich kompozytorów i ich dorobku artystycznego za granicą. Należy do nich program „Promocja kultury polskiej za granicą – Promesa”, dzięki któremu elbląscy muzycy koncertowali m.in. na XXV Międzynarodowym Festiwalu „Zilele Muzicii Noi” (The Days of New Music) w Kiszyniowie, XV Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej Afekt w Tallinnie i Tartu, Międzynarodowym Festiwalu Muzyki „Autumn Tbilisi” w Tbilisi oraz na Międzynarodowym Festiwalu Dark Music Days w Reykjaviku. Natomiast program "Kulturalne pomosty" umożliwił EOK występ w ramach Festiwalu „Indian Summer in Levoca” w Lewoczy. Na przestrzeni ostatnich lat Orkiestra gościła też na najbardziej prestiżowych polskich festiwalach (Festiwal Mozartowski w Warszawie, Letni Festiwal im. Jerzego Waldorffa w Radziejowicach, Festiwal Muzyczny im. Karola Kurpińskiego). 

Regulamin i warunki

Pakiet Biblioteczny uprawnia do:
- bilet ulgowy na koncerty organizowane przez Elbląską Orkiestrę Kameralną 

Aby skorzystać z rabatu:
1. Poinformuj obsługę o posiadaniu Gdańskiej Karty Mieszkańca z Pakietem Bibliotecznym i udostępnij ją obsłudze przed zakupem usługi.
2. Twoja Karta zostanie zweryfikowana za pomocą urządzenia mobilnego.
3. Po pozytywnej weryfikacji Karty, otrzymasz rabat na wybraną usługę.