Dwór Artusa

ul. Długi Targ 43/44, Gdańsk
Czerwona oznacza Twoją lokalizację. Kliknij prawym przyciskiem na mapie, aby ją zmienić.

Dwór Artusa


  • Dostosowany

Nawiguj z Google

Nawiguj z jakdojade.pl

Opis

To jeden z najbardziej reprezentacyjnych zabytków położonych przy tzw. Trakcie Królewskim w Gdańsku. Dawniej pełnił rolę miejsca spotkań kupców zrzeszonych w tzw. ławach. Odbywały się tutaj posiedzenia, ale także bale i rauty, a w późniejszych wiekach mieściła się tutaj giełda zbożowa. W skład obecnego zespołu Dworu Artusa wchodzą następujące obiekty: parter dwóch połączonych kamienic zwanych Starym Domem Ławy, właściwy Dwór Artusa oraz Nowy Dom Ławy. Wyjątkowym zabytkiem, dla którego warto odwiedzić to miejsce, jest zrekonstruowany piec kaflowy, sięgający 11 metrów wysokości, zwany dumnie „królem wszystkich pieców”.

Informacje dla osób z niepełnosprawnościami

- DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
- bezpłatny wstęp dla Ciebie i opiekuna
- udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością ruchową i poruszających się na wózkach (możliwość swobodnego poruszania się, rampa rozkładana przez pracownika muzeum)
- toaleta przystosowana dla osób z niepełnosprawnością ruchową

Regulamin i warunki

 
Karta uprawnia raz w roku do bezpłatnego zwiedzania Dworu Artusa.

Pamiętaj o konieczności dodania pakietu mieszkańca na dany rok kalendarzowy - bez dodanego pakietu mieszkańca na dany rok kalendarzowy nie będziesz mógł skorzystać z bezpłatnego wejścia! Więcej o pakiecie przeczytasz tutaj.

Aby skorzystać z bezpłatnego zwiedzania:
1. Poinformuj obsługę o posiadaniu Karty Mieszkańca i udostępnij ją obsłudze przed zwiedzaniem.
2. Twoja Karta zostanie zweryfikowana za pomocą urządzenia mobilnego.
3. Po pozytywnej weryfikacji Karty otrzymasz możliwość bezpłatnego zwiedzania obiektu.

UWAGA! Ponieważ Dwór Artusa obok funkcji muzealnej pełni także funkcje recepcyjne podczas szczególnie istotnych dla miasta, regionu i kraju uroczystości i wydarzeń, uprzejmie prosimy przed odwiedzeniem Oddziału upewnić się o jego dostępności (strona internetowa Muzeum lub mailowo: administracja@muzeumgdansk.pl).