Lechia Gdańsk

Pokoleń Lechii Gdańsk 1, Gdańsk
Czerwona oznacza Twoją lokalizację.Kliknij prawym przyciskiem na mapie, aby ją zmienić.

Nawiguj z Google

Nawiguj z jakdojade.pl

Opis

Klub z tradycjami, klub z ambicjami - Lechia Gdańsk niezmiennie pozostaje drużyną, której kibicują dziesiątki tysięcy osób, nie tylko w Gdańsku. 

Lechia Gdańsk powstała w sierpniu 1945 roku, w odradzającym się po wojennych zniszczeniach Gdańsku, początkowo jako Klub Sportowy Biura Odbudowy Portów. Wtedy też ustalono, iż barwy klubowe to biel i zieleń. Wśród założycieli klubu wiodącą funkcję pełniły osoby związane z Politechniką Gdańską. Trzon kadry naukowej uczelni stanowili wykładowcy przedwojennej Politechniki Lwowskiej. Wiosną 1946 r. dokonano ostatecznej zmiany nazwy. Od tej chwili, z krótką przerwą w latach 50-tych, kiedy to klub, zgodnie z nakazem władz państwowych tytułowano Budowlani, obowiązuje nazwa klubu: Lechia. Do roku 2011 stadion Lechii Gdańsk mieścił się przy ul. Traugutta we Wrzeszczu. Nowy obiekt - Energa Stadion Gdańsk, powstał w Gdańsku-Letnicy. Jest to nowoczesny stadion uznawany za najpiękniejszy w Polsce i jeden z najpiękniejszych w Europie. Jego kształt i kolorystyka nawiązują do bursztynu, a jednocześnie może na nim zasiąść aż ponad 43.000 osób. 

Czy wiesz, że najważniejsze sukcesu klubu to zdobycie Pucharu Polski w roku 1983, finał Pucharu Polski – 1955 i zdobycie Superpucharu w 1983? Do historii przeszedł dwumecz Lechii z gigantem piłki nożnej - Juventusem Turyn rozegrany w roku 1983. Choć we Włoszech Lechia uległa aż 0:7, to na swoim boisku grała z utytułowanymi gwiazdami z Turynu, jak równy z równym, przegrywając 2:3, a przez pewien czas nawet prowadząc. Mecz był także wielką, patriotyczną demonstracją oporu wobec władzy komunistycznej, a na trybunach zasiadał m.in. Lech Wałęsa.

Regulamin i warunki

Karta Mieszkańca uprawnia raz w roku do bezpłatnego wejścia na wybrany Mecz Lechii Gdańsk na Stadionie Gdańsk.

Uwaga! Liczba bezpłatnych biletów na każdy mecz jest ograniczona. Wielkość puli bezpłatnych biletów określona jest przy każdym meczu. 

Przygotuj numer Karty Mieszkańca i swój indywidualny czterocyfrowy PIN (PIN otrzymałeś od nas w wiadomości e-mail potwierdzającej założenie konta, możesz go ustalić w każdej chwili logując się na swoje konto na stronie www.jestemzgdanska.pl w zakładce PROFIL)

Celem pobrania bezpłatnego biletu należy udać się do dowolnego punktu sprzedaży biletów lub zalogować się w systemie biletowym na stronie https://bilety.lechia.pl i postępować zgodnie z poniższą instrukcją:  
  • Wybierz mecz, który Cię interesuje.
  • Wybierz miejsca, które Cię interesują, pamiętając o tym, że Karta Mieszkańca uprawnia do zakupu biletu na sektory U,V,W,X,I,J.
  • Uzupełnij dane, czyli podaj pesel osoby, dla której zamawiany jest bilet, zaznacz wydruk samodzielny, wpisz numer Karty Mieszkańca.
  • Po wpisaniu numeru Karty Mieszkańca kliknij w ikonkę znajdującą się przy miejscu, gdzie ów numer wpisujemy.
  • W okienku zaznacz zniżkę bezpłatny wstęp na mecz, wpisując PIN, czyli rok urodzenia.
  • Kwota za bilet na mecz zostanie zredukowana do zera, kliknij dalej.

Aby skorzystać z rabatu w Fanstore Lechia Gdańsk:

1. Zgłoś się z Kartą Mieszkańca do sklepu.
2. Twoja karta zostanie zweryfikowana za pomocą urządzenia mobilnego.
3. Po pozytywnej weryfikacji Karty otrzymasz zniżkę 10% na zakupy.