• Home
  • Lista aktualności

Bilet dobowy w Karcie Mieszkańca

Planujesz wiele przejazdów jednego dnia, a nie posiadasz biletu okresowego? Wybierz bilet dobowy! Łatwo kupisz go w aplikacji Jestem z Gdańska lub na www.jestemzgdanska.pl


Bezpłatne wejścia z Kartą Mieszkańca w roku 2024

W roku 2024 użytkownikom aktywnej Karty Mieszkańca przysługuje aż 31 bezpłatnych wejść do różnych atrakcji miejskich.


Pakiet mieszkańca 2024. Dodaj, aby korzystać z Karty Mieszkańca

Nowy rok, nowy pakiet mieszkańca! W 2024 roku nadal można korzystać z funkcjonalności Karty Mieszkańca. Aby jednak było to możliwe, należy wcześniej dodać pakiet mieszkańca 2024.


System FALA w Karcie Mieszkańca

Od dnia 15 grudnia 2023 r. można bezpośrednio z konta Karty Mieszkańca bezpłatnie zamówić nową kartę, która będzie umożliwiać korzystanie z transportu publicznego w ramach systemu FALA.


Studentko, studencie - Karta Mieszkańca jest dla Ciebie!

Niedawno przyjechałeś do Gdańska i rozpocząłeś studia? Myślisz, że Karta Mieszkańca nie jest dla Ciebie? Nieprawda! Przeczytaj, ile korzyści daje jej posiadanie i jak łatwo można ją dostać.


Pakiet bezpłatnych przejazdów dla dzieci na rok szkolny 2023/2024

Po wrześniowym powrocie dziecka do szkoły warto dopilnować, by miało ono zaktualizowaną legitymację szkolną. Jest to o tyle istotne, że tylko wtedy można przedłużyć uprawnienie do bezpłatnych przejazdów na rok szkolny 2023/2024 dodane do Gdańskiej Karty Mieszkańca.


Przyjazne Deklaracje w aplikacji Jestem z Gdańska

Podatek od nieruchomości, od środków transportowych, rolny i leśny – w Gdańsku można szybko i łatwo rozliczyć go online dzięki narzędziu, jakim są Przyjazne Deklaracje. Zajmuje to tylko kilka minut, a system automatycznie dobiera stawki. To ułatwienia dostępne jest teraz także w aplikacji Jestem z Gdańska!


Infrastruktura publiczna w aplikacji Jestem z Gdańska

Miasto Gdańsk we współpracy z Gdańską Organizacją Turystyczną, Gdańskim Ośrodkiem Sportu, Gdańskimi Nieruchomościami, Gdańskim Zarządem Dróg i Zieleni oraz Międzynarodowymi Targami Gdańskimi AmberExpo stworzył moduł ułatwiający przebywającym w Gdańsku mieszkańcom oraz turystom poruszanie się po mieście.


Gdańskie Centrum Kontaktu w aplikacji Jestem z Gdańska

Gdańskie Centrum Kontaktu od 2018 roku umożliwia mieszkańcom zgłaszanie spraw wymagających interwencji służb miejskich. Każdy może przekazać swoje uwagi lub uzyskać odpowiednie informacje bez konieczności orientowania się, z którą sprawą należy zgłosić się do którego wydziału czy jednostki miejskiej. Od teraz zgłoszenia można dokonać również poprzez Kartę Mieszkańca, dzięki aplikacji Jestem z Gdańska.


Należysz do rodziny wielodzietnej? Dodaj Pakiet Gdańskiej Dużej Rodziny!

Należysz do rodziny wielodzietnej? Możesz używać tylko Karty Mieszkańca lub aplikacji na telefon, aby korzystać z dostępnych w Pakiecie Gdańskiej Dużej Rodziny bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską i ofert rabatowych. Wnioski można składać online, bez wychodzenia z domu.