• Home
  • Lista aktualności

Nawet 10 000 zł w zamian za utworzenie nowego miejsca pracy

W Gdańskim Urzędzie Pracy przedsiębiorcy ponownie mogą składać wnioski w ramach popularnego projektu Zatrudniasz=Zyskujesz. W ramach drugiej edycji programu, pracodawcy, którzy zdecydują się na zatrudnienie bezrobotnego otrzymają wsparcie w wysokości 10 000 zł. Ze złożeniem wniosku nie należy zwlekać, liczba firm, które mogą
skorzystać z pomocy jest ograniczona.


Rusza ostatni w tym roku nabór wniosków o dotację na własny biznes

Od 17 do 21 października 2022 r. w Gdańskim Urzędzie Pracy będzie prowadzony nabór wniosków o dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej w kwocie do 30 000 zł. Z takiego wsparcia będzie mogło skorzystać blisko 100 przedsiębiorczych gdańszczan.


Daj sobie szansę zawodowo i życiowo. Zgłoś się do projektu.

Jesteś osobą bezrobotną lub pracujesz za minimalne wynagrodzenie? Możesz to zmienić i polepszyć swoją sytuację. W ramach projektu „Cała Naprzód III” weź udział w bezpłatnych kursach i stażach zawodowych, dostosowanych do zainteresowań i predyspozycji. Uzyskasz nowe umiejętności i lepszą pozycję na rynku pracy.


Zatrudniasz cudzoziemców? Ważne informacje!

Dla pracodawców zatrudniających cudzoziemców w Gdańsku i powiecie gdańskim nadchodzą korzystne zmiany! 

Nowe zasady korzystania ze wsparcia GUP

Na początku każdego roku Gdański Urząd Pracy publikuje zasady realizacji programów rynku pracy, na podstawie których w danym roku kalendarzowym realizowane są podstawowe formy wsparcia pracodawców i bezrobotnych, takie jak staże, szkolenia, dotacje i prace interwencyjne.

Branża turystyczna czeka na Ciebie!

Czy roważałeś/aś możliwość dołączenia do branży turystycznej? Jeśli nie, to naprawdę warto spróbować.

Talenty kluczem do zawodowego sukcesu

Czym jest talent? Co to znaczy go mieć? Jak je rozpoznawać i rozwijać? Kiedy warto zacząć obserwację i jak rozwijać mocne strony?

Spotkanie indywidualne z doradcą zawodowym – dlaczego warto?

Zastanawiasz się nad sensem spotkania z doradcą zawodowym? Myślisz, jak się do niego przygotować? Ile potrwa? I czego właściwie się dowiesz?

Sposób na firmę? Dotacja z urzędu pracy

Własna działalność gospodarcza? Częściej wolimy szukać stabilnego etatu, a marzenia o tworzeniu firmy wolimy zostawić młodym, kreatywnym i ... bogatym. Ale czy żeby „pójść na swoje”, rzeczywiście trzeba mieć własne pieniądze na start, genialny pomysł na biznes i dwadzieścia lat?

Oko w oko z rekruterem

Gdy napisane przez nas wcześniej CV zwróci uwagę pracodawcy, możemy być pewni, że już wkrótce odezwie się telefon i zostaniemy zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Prawdopodobnie to właśnie na tym etapie rozstrzygnie się rekrutacja.