• Home
  • Lista aktualności

Wieża widokowa "Pachołek" otwarta

Zakończyły się prace remontowe polegające m.in. na oczyszczeniu konstrukcji i usunięciu ognisk korozji. Od dziś panoramę Oliwy i innych dzielnic Gdańska, a także perspektywę na Zatokę Gdańską znów można podziwiać z wieży widokowej na wzgórzu Pachołek.

Jak głosować poza miejscem zamieszkania?

W niedzielę, 15 października, odbędą się wybory do Sejmu i Senatu. Jak wziąć udział w głosowaniu, gdy w tym dniu będziemy poza Gdańskiem? Co powinny zrobić osoby mieszkające w Gdańsku, ale zameldowane w innym miejscu, aby wziąć udział w wyborach w naszym mieście? Na te pytania odpowiadamy w artykule.


Pomoc finansowa dla uczących się osób z niepełnosprawnościami

Od piątku, 1 września osoby ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności mogą wnioskować m.in. o dofinansowanie kosztów nauki w szkole wyższej. To w ramach modułu II programu „Aktywny samorząd” w 2023 roku. Pomoc dotyczy roku szkolnego 2023/2024.


Rowerem do pracy i szkoły. Kręć kilometry dla Gdańska

1 września ruszyła kolejna edycja kampanii "Rowerem do pracy i szkoły - Kręć kilometry dla Gdańska"! W tym roku czeka nas sporo zmian, w tym te najważniejsze, w zasadach punktacji. Zmiany są wynikiem wniosków zgłaszanych przez uczestników poprzednich edycji. Oprócz oczywistych korzyści zdrowotnych, jak zawsze do jazdy będą nas motywowały atrakcyjne nagrody. 


Zadbamy o jeszcze lepszą obsługę osób z niepełnosprawnością

Otwarty i różnorodny Gdańsk to wielkie marzenie osób pracujących w Gdańskiej Organizacji Turystycznej i innych podmiotów funkcjonujących w mieście. Dlatego ruszyliśmy ze szkoleniami dla kadry zawodowej i społecznej. Postępami prac, wnioskami oraz konkretnymi działaniami będziemy dzielić się z Wami na każdym etapie trwania projektu.


Nowe proekologiczne murale

Ekologia to zagadnienie niezwykle istotne zarówno dla Miasta Gdańsk, jak i Gdańskiego Ośrodka Sportu, co w ciągu ostatnich lat pokazują kolejne, podejmowane inicjatywy. Kolejną z nich jest program „Czyste plaże o tym marzę”, w ramach którego w przestrzeni miejskiej powstają proekologiczne, edukacyjne murale. Do realizacji projektu wybrano dwie lokalizacje: przy obu zejściach na plażę z Molo w Brzeźnie oraz na budynku siedziby Gdańskiego Ośrodka Sportu przy Traugutta 29.


Gdańsk walczy o tytuł najbardziej atrakcyjnego miasta w Europie

Gdańsk i Kraków jako jedyne polskie miasta zostały nominowane do tytułu najbardziej atrakcyjnego miasta w Europie w 2023 roku, a Polska do tytułu najbardziej atrakcyjnego kraju, w konkursie organizowanym przez brytyjski magazyn turystyczny Wanderlust Travel Media. Głosować można do 18 października.


Kocie budki do odbioru bezpłatnie w Schronisku Promyk

Można już się zgłaszać do gdańskiego Schroniska Bezdomnych Zwierząt „Promyk” w Gdańsku po budki dla kotów. Obecnie w placówce czeka 30 takich domków do odbioru bezpłatnie.

Gdański dom bez przemocy – sięgnij po wsparcie!

Jeśli doświadczasz przemocy od bliskich lub jesteś jej świadkiem, powiadom o problemie specjalistki i specjalistów Ośrodka Interwencji Kryzysowej MOPR w Gdańsku.


Zamelduj się w Gdańsku!

Meldunek to nie tylko spełnienie obowiązku, ale również korzyści dla Ciebie i Twojego otoczenia. Gdańsk ponownie zachęca do meldowania się w miejscu faktycznego zamieszkania.