• Home
  • Lista aktualności

Szczepienia przeciw COVID-19 dla osób z Ukrainy / Вакцинація від COVID-19 для осіб з України

Polska pozostaje solidarna z Ukrainą podczas trwającej agresji ze strony Rosji. Chcemy zapewnić bezpieczeństwo osobom, które przyjeżdżają do naszego kraju z obszaru objętego działaniami militarnymi. W ramach Narodowego Programu Szczepień każda chętna osoba może bezpłatnie zaszczepić się przeciw COVID-19. Польща залишається солідарною з Україною під час агресії з боку Росії, що триває. Ми хочемо гарантувати безпеку людей, які приїжджають в нашу країну з району бойових дій. У рамках Національної програми імунізації кожен бажаючий може зробити щеплення від COVID-19.


Gdzie w Gdańsku wykonać test?

Lawinowo rośnie liczba zakażonych Covid-19.  Gdzie w Gdańsku wykonać test? Na terenie Gdańska działa obecnie 18 punktów wymazowych. Do końca stycznia będzie ich 20. W ostatnich dniach niemal wszystkie są mocno oblegane.


Szpital tymczasowy w AMBEREXPO ponownie otwarty

W środę, 19 stycznia został otwarty szpital tymczasowy w centrum wystawienniczo-kongresowym AMBEREXPO przy ulicy Żaglowej 11. Obiekt przekazano COPERNICUS Podmiotowi Leczniczemu w celu świadczenia usług medycznych.


Zmiany w zasadach bezpieczeństwa [AKTUALIZACJA]

W związku z kolejną falą pandemii COVID-19 Rząd RP zdecydował się na wprowadzenie nowych obostrzeń.


Bezpłatny program rehabilitacji kardiologicznej po przebytym Covid-19

Fizjoterapia, zabiegi w komorze hiperbarycznej, spotkania z psychologiem - na to mogą liczyć pacjenci którzy przeszli koronawirusa i nadal odczuwają skutki choroby. Dzięki programowi kompleksowej rehabilitacji kardiologicznej spółki Copernicus ponad 1200 osób będzie mogło skorzystać z opieki lekarzy.


Mobilny Punkt Szczepień zakończył pracę

Zakończyło się szczepienie przeciwko COVID-19 w busie, który zatrzymywał się przy gdańskich szkołach. Z Mobilnego Punktu Szczepień od 13 września skorzystało łącznie blisko 600 osób.


Punkty szczepień w aptekach

Od lipca 2021 możemy otrzymać szczepionkę przeciw Covid-19 w aptece. Możliwość zaszczepienia w aptece ma ułatwić chętnym ten krok - można to teraz zrobić na przykład przy okazji realizowania recepty.


Szczepienia w każdą niedzielę w Szpitalu Zakaźnym w Gdańsku

Od niedzieli, 20 czerwca, w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy przy ul. Smoluchowskiego w Gdańsku ruszyły - na razie bezterminowo - niedzielne szczepienia przeciw Covid-19 dla mieszkańców i turystów przebywających obecnie w Trójmieście.


Zwiększono limit pasażerów w komunikacji miejskiej [AKTUALIZACJA]

Od soboty 15 maja większa liczba pasażerów będzie mogła jednocześnie jechać autobusem lub tramwajem.


Zaszczep się w punkcie Drive-Thru na parkingu Stadionu Gdańsk

Od środy, 5 maja na parkingu Stadionu Gdańsk (naprzeciw budynku AmberExpo) działa Punkt Szczepień Populacyjnych Drive-Thru przeciwko COVID-19. Szczepienia wykonywane będą przez 7 dni w tygodniu od 8.00 do 20.00.