Image

Kupuj świeże warzywa i owoce na gdańskich ryneczkach


W sobotę 23 marca wznowi działanie ryneczek w dzielnicy Piecki Migowo. Zapoczątkowany we wrześniu ubiegłego roku projekt cieszył się ogromnym powodzeniem, stąd decyzja o jego kontynuacji. Co więcej, podobny ryneczek pojawi się też w dodatkowej lokalizacji w dzielnicy Orunia Górna-Gdańsk Południe.

Wspólna inicjatywa Miasta Gdańska oraz Międzynarodowych Targów Gdańskich ma umożliwić jak największej liczbie mieszkańców Gdańska kupno świeżych warzyw i owoców oraz wyrobów pochodzących od lokalnych i regionalnych rolników.

Lokalizacja ryneczków

Kramy z produktami pochodzącymi z okolicznych gospodarstw stać będą na skwerze przy skrzyżowaniu ul. Bulońskiej z ul. Rakoczego oraz na parkingu pętli autobusowo-tramwajowej Łostowice Świętokrzyska przy Punkcie Obsługi Klienta ZTM. Działać będą w każdą sobotę w okresie od 23 marca do 29 czerwca i od 31 sierpnia do 28 października w godzinach 9:00-13:00. Ryneczkowi Piecki-Migowo towarzyszyć będzie organizowany przez Radę Dzielnicy Piecki-Migowo i cieszący się dużym zainteresowaniem – Pchli Targ. Do udziału w tym wydarzeniu już teraz organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich – od dzieci po seniorów.

Równolegle do ryneczków, handel produktami rolnymi lub spożywczymi oraz wyrobami rękodzieła wytworzonymi przez rolników i ich domowników, odbywa się na wyznaczonym przez gminę terenie przy ul. Gościnnej w dzielnicy Orunia-Św. Wojciech-Lipce. W tym miejscu mieszkańcy mogą robić zakupy w piątki i soboty w godzinach 6:00-15:00.


Realizacja projektu nie byłaby możliwa bez wsparcia Partnerów – Portu Czystej Energii, czyli spółki, która już wkrótce uruchomi i odda do użytkowania miejską elektrociepłownię z odzyskiem energii z odpadów; Rady Dzielnicy Piecki-Migowo; Lokatorsko-Własnościowej Spółdzielni Mieszkaniowej „Morena” oraz Rady Dzielnicy Gdańsk Południe-Orunia Górna.