Powstaną nowe stacje ładowania pojazdów elektrycznych

W Gdańsku pojawiają się kolejne ogólnodostępne stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Docelowo, w 64 lokalizacjach, powstanie 138 punktów ładowania średniej mocy, czyli 22 kW.


Łąki kwietne w nowych lokalizacjach miasta

Latem morze kwiatów zakwitnie nie w 7, a już w 14 lokalizacjach. Gdańsk podwaja liczbę kwietnych łąk z siewu. Pomalują one na nowo krajobraz na przeszło 10 tysiącach metrów kwadratowych miasta.


Innowacyjny morski kosz wyłowi śmieci w Marinie Gdańsk

W marinach na całym świecie jest ich zaledwie kilkaset, a w Polsce tylko dwa – oba w Gdańsku. Fundacja Mare zakupiła Seabin - innowacyjny morski kosz, który właśnie został zainstalowany w gdańskiej marinie przy ul. Szafarnia.


Będzie coraz więcej kwiatów w Gdańsku

Na rabatach, zieleńcach oraz w parkach miejskich w pierwszej kolejności zagoszczą bratki i stokrotki. Zakwitać też będą cebule kwiatowe posadzone jesienią. W maju wykonane zostaną kolorowe herby kwiatowe oraz nasadzenia na pozostałych kwietnikach i wieżach kwiatowych.


Nowe ptasie budki w parku Hevelianum

Ruszyły wiosenne porządki na zielonych terenach okalających Hevelianum, a wraz z nimi montaż budek i schronów dla skrzydlatych lokatorów Góry Gradowej – ptaków i nietoperzy.


Nowe stawki za wywóz śmieci

Znowelizowana ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach wprowadziła niekorzystne zmiany dla mieszkańców Gdańska. Już w listopadzie władze miasta alarmowały, że poprzez nowe zapisy zmianom ulegną stawki opłat za wywóz śmieci. Z początkiem lutego nowe zasady zaczynają obowiązywać gdańszczanki i gdańszczan.