12 nowych łąk kwietnych w Gdańsku

Prawie 15 tysięcy metrów kwadratowych miasta - tyle w sumie przestrzeni w Gdańsku przeznaczona zostanie na łąki kwietne. W tym roku pojawi się kolejnych 12 nowych łąk.


Kolejny morski kosz w gdańskiej marinie

Problem zanieczyszczania wód plastikiem ma wymiar globalny i nie omija Morza Bałtyckiego. Aby temu przeciwdziałać, należy instalować w bałtyckich marinach i portach kosze morskie, z których każdy jest w stanie wyłowić z wody nawet 1 400 kg śmieci rocznie. Fundacja Mare zainstalowała do tej pory pięć takich koszy, z czego dwa w gdańskich marinach.


Zielone przystanki w Gdańsku

Pasażerowie oczekujący na przyjazd tramwaju na przystanku Urząd Miejski 01, od dziś będą mogli korzystać z wyjątkowej, zielonej wiaty. Tylna część obiektu obsadzona została gęstym bluszczem zwyczajnym Hedera helix, natomiast jego boczne części ozdobione są m.in. ozdobnymi bylinami i trawami.


Jak prawidłowo dokarmiać ptaki zimą?

Zimą warto dokarmiać zwierzęta przebywające w mieście, ale należy to robić we właściwy sposób. W Gdańsku przygotowano specjalne karmniki oraz kaczkomaty, dzięki którym możemy pomagać napotkanym zwierzętom mądrze i bez strachu, że im zaszkodzimy.


Kolorowa jesień w Gdańsku

Gdański Zarząd Dróg i Zieleni rozpoczyna ostatnie w tym roku nasadzenia sezonowych kwiatów.


Odkryj Gdańsk na nowo dzięki 2 darmowym przejazdom e-hulajnogą Dott

Dott oferuje mieszkańcom Gdańska wspaniałą ofertę, dzięki której przemieszczanie się po mieście jest miłe i łatwe. Z Dottem ominiesz tłumy, będziesz mógł cieszyć się jazdą na świeżym powietrzu i “dotrzesz” tam, gdzie chcesz bezpiecznie i na czas.

Program Czyste Powietrze - nowe zasady funkcjonowania

Poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych - to główne cele ogólnopolskiego programu "Czyste Powietrze". Od lipca wprowadzone zostają nowe zasady, wśród których są m.in. podwyższony poziom dofinansowania. Od 1 stycznia 2022 roku nie będzie natomiast dotacji na kotły węglowe.


Zdroje z wodą znów działają. Sprawdź lokalizacje i korzystaj

Sezon na gaszenie pragnienia wodą ze zdrojów zewnętrznych można uznać za rozpoczęty. Na terenie Gdańska uruchomiono urządzenia, z których można się napić orzeźwiającej wody z kranu. Ich użytkownicy mogą być pewni, że z instalacji płynie woda w 100% spełniająca wszystkie normy określone prawem.


Na Kokoszkach powstał Pozytywny Ogród Edukacyjny

Jest to przestrzeń, której głównym celem jest codzienne obcowanie dzieci i młodzieży z naturą oraz przybliżenie im podstawowych zagadnień przyrodniczych. Ogród został podzielony na kilka stref, a w każdej z nich znajdują się zróżnicowane gatunki roślin oraz elementy przestrzenne ukazujące aspekty życia w zgodzie z naturą oraz zasadami ekologii.


Powstaną nowe stacje ładowania pojazdów elektrycznych

W Gdańsku pojawiają się kolejne ogólnodostępne stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Docelowo, w 64 lokalizacjach, powstanie 138 punktów ładowania średniej mocy, czyli 22 kW.