• Home
  • Lista aktualności

Lemury już w gdańskim ZOO!

Po trwającej pół roku budowie oraz wielu zawirowaniach związanych z transportem zwierząt spoza Unii Europejskiej, w końcu możemy wspólnie przywitać nowych mieszkańców gdańskiego zoo. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej miało miejsce uroczyste otwarciu nowego pawilonu dla lemurów wari czarno-białych.

Nowa mieszkanka gdańskiego zoo – samica żyrafy ugandyjskiej

W Gdańsku zamieszkała najwyższa mieszkanka w regionie - pierwsza w historii Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego samica żyrafy.


Co nowego w gdańskim ZOO?

Do końca września ZOO można zwiedzać dłużej, do godziny 19:00. Na gości czekać będzie wiele atrakcji.


Narodziny gepardów grzywiastych w gdańskim ZOO

Z radością ogłaszamy wspaniałą nowinę: w gdańskim ZOO urodziły się gepardy grzywiaste. Ich narodziny to wielki sukces hodowlany. W tym roku, poza gdańskim ogrodem, gepardy urodziły się tylko w jednym ogrodzie w Europie, w ZOO Stuttgart.


Narodziny kotków pustynnych w gdańskim ZOO!

Czy widzieliście już małe kotki pustynne w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym? To już drugi miot tych pięknych zwierząt w oliwskim ogrodzie!


Pierwsze narodziny czerwonaków różowych (flamingów) i kariamy czerwononogiej w gdańskim ZOO

Wspaniałe nowiny z gdańskiego ZOO – po raz pierwszy w historii ogrodu urodziły się pisklęta czerwonaka różowego (flaminga) oraz kariamy czerwononogiej! Maluchy można obserwować z pomostu nad ptasim stawem.


Narodziny samiczki oryksa szablorogiego – gatunku uznanego za wymarły w naturze

Gdańskie ZOO, podobnie jak inne licencjonowane ogrody zoologiczne, spełnia ważną misję – ratuje gatunki zagrożone wyginięciem w naturze.


W ZOO Gdańsk znów radość!

W gdańskim zoo na świat przyszedł reprezentant ciekawego gatunku, antylopowca szablorogiego. To samczyk, urodzony 16 maja 2021 roku.