• Home
  • Lista aktualności

Idziesz do ZOO? Zajrzyj do Mobilnego Centrum Obsługi Karty Mieszkańca

W okresie wakacyjnym w wybrane dni tygodnia pracownicy Mobilnego Centrum Obsługi Karty Mieszkańca będą obecni przed Gdańskim Ogrodem Zoologicznym. Na miejscu będzie można dodać chociażby pakiet mieszkańca, który umożliwia m.in. bezpłatne wejście do zoo.


Lemury już w gdańskim ZOO!

Po trwającej pół roku budowie oraz wielu zawirowaniach związanych z transportem zwierząt spoza Unii Europejskiej, w końcu możemy wspólnie przywitać nowych mieszkańców gdańskiego zoo. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej miało miejsce uroczyste otwarciu nowego pawilonu dla lemurów wari czarno-białych.

Nowa mieszkanka gdańskiego zoo – samica żyrafy ugandyjskiej

W Gdańsku zamieszkała najwyższa mieszkanka w regionie - pierwsza w historii Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego samica żyrafy.


Co nowego w gdańskim ZOO?

Do końca września ZOO można zwiedzać dłużej, do godziny 19:00. Na gości czekać będzie wiele atrakcji.


Narodziny gepardów grzywiastych w gdańskim ZOO

Z radością ogłaszamy wspaniałą nowinę: w gdańskim ZOO urodziły się gepardy grzywiaste. Ich narodziny to wielki sukces hodowlany. W tym roku, poza gdańskim ogrodem, gepardy urodziły się tylko w jednym ogrodzie w Europie, w ZOO Stuttgart.


Narodziny kotków pustynnych w gdańskim ZOO!

Czy widzieliście już małe kotki pustynne w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym? To już drugi miot tych pięknych zwierząt w oliwskim ogrodzie!


Pierwsze narodziny czerwonaków różowych (flamingów) i kariamy czerwononogiej w gdańskim ZOO

Wspaniałe nowiny z gdańskiego ZOO – po raz pierwszy w historii ogrodu urodziły się pisklęta czerwonaka różowego (flaminga) oraz kariamy czerwononogiej! Maluchy można obserwować z pomostu nad ptasim stawem.


Narodziny samiczki oryksa szablorogiego – gatunku uznanego za wymarły w naturze

Gdańskie ZOO, podobnie jak inne licencjonowane ogrody zoologiczne, spełnia ważną misję – ratuje gatunki zagrożone wyginięciem w naturze.


W ZOO Gdańsk znów radość!

W gdańskim zoo na świat przyszedł reprezentant ciekawego gatunku, antylopowca szablorogiego. To samczyk, urodzony 16 maja 2021 roku.