• Home
  • Lista aktualności

Co nowego w gdańskim ZOO?

Do końca września ZOO można zwiedzać dłużej, do godziny 19:00. Na gości czekać będzie wiele atrakcji.


CHOdoZOO. Nowe lekcje przyrody w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym

Wraz z nadejściem wiosny 2023 odświeżamy ofertę edukacyjną gdańskiego ZOO. Zapraszamy wszystkie szkoły do udziału w zajęciach prowadzonych przez ekipę naszych niestrudzonych edukatorów.


Narodziny gepardów grzywiastych w gdańskim ZOO

Z radością ogłaszamy wspaniałą nowinę: w gdańskim ZOO urodziły się gepardy grzywiaste. Ich narodziny to wielki sukces hodowlany. W tym roku, poza gdańskim ogrodem, gepardy urodziły się tylko w jednym ogrodzie w Europie, w ZOO Stuttgart.


Narodziny kotków pustynnych w gdańskim ZOO!

Czy widzieliście już małe kotki pustynne w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym? To już drugi miot tych pięknych zwierząt w oliwskim ogrodzie!


Pierwsze narodziny czerwonaków różowych (flamingów) i kariamy czerwononogiej w gdańskim ZOO

Wspaniałe nowiny z gdańskiego ZOO – po raz pierwszy w historii ogrodu urodziły się pisklęta czerwonaka różowego (flaminga) oraz kariamy czerwononogiej! Maluchy można obserwować z pomostu nad ptasim stawem.


Nowa oferta edukacyjna ZOO Gdańsk

ZOO Gdańsk zaprasza nauczycieli do zapisywania swoich klas na zajęcia edukacyjne w zoo. Lekcje skierowane są do dzieci przedszkolnych oraz szkół podstawowych, w czterech tematach do wyboru, w zależności od grupy wiekowej.


Narodziny samiczki oryksa szablorogiego – gatunku uznanego za wymarły w naturze

Gdańskie ZOO, podobnie jak inne licencjonowane ogrody zoologiczne, spełnia ważną misję – ratuje gatunki zagrożone wyginięciem w naturze.


Podaruj ZOO rośliny dla żółwi

Gdańskie ZOO urządza nową ekspozycję dla żółwi gwiaździstych i chętnie przyjmie rośliny do wystroju tego pomieszczenia.


W ZOO Gdańsk znów radość!

W gdańskim zoo na świat przyszedł reprezentant ciekawego gatunku, antylopowca szablorogiego. To samczyk, urodzony 16 maja 2021 roku.