Image

Z Gdańską Kartą Mieszkańca do biblioteki!


Na to naprawdę czekaliście! Od teraz wypożyczanie książek w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdańsku staje się jeszcze prostsze. Nie trzeba mieć przy sobie karty bibliotecznej - wystarczy Karta Mieszkańca lub telefon z aplikacją Jestem z Gdańska, aby korzystać z oferty każdej filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku.

Pakiet biblioteczny - jak dodać?

Aby wypożyczyć książki dzięki Karcie Mieszkańca, należy dodać do niej bezpłatny pakiet biblioteczny. Najłatwiej i najszybciej można to zrobić logując się na swoje konto na www.jestemzgdanska.pl lub w aplikacji Jestem z Gdańska i składając wniosek, który od razu zostanie zaakceptowany. Następnie należy kliknąć specjalny przycisk z symbolem książki i już! Można wypożyczyć książkę przy użyciu Karty Mieszkańca. Osoby, które wolą skorzystać z pomocy pracowników obsługujących Kartę Mieszkańca, zapraszamy do Centrum Obsługi przy al. Grunwaldzkiej 148. Ważne! Aby dodać pakiet biblioteczny, konieczne jest posiadanie aktywnej Karty Mieszkańca. W tym celu należy dodać pakiet mieszkańca 2024.

Pamiętaj, żeby udając się do biblioteki mieć przy sobie Kartę Mieszkańca lub telefon z aplikacją mobilną Jestem z Gdańska.

Metropolitalna Karta do Kultury pozostaje aktualna i zachowuje wszystkie swoje dotychczasowe funkcje, a dodanie pakietu bibliotecznego do Karty Mieszkańca jest dodatkową usługą, którą można wykonać dobrowolnie.

Dodatkowe rabaty

Możliwość korzystania z jednej zamiast dwóch kart, to nie jedyny bonus przygotowany dla osób, które zdecydują się na dodanie pakietu bibliotecznego. Z Kartą Mieszkańca lub aplikacją mobilną Jestem z Gdańska czekają atrakcyjne zniżki u dotychczasowych partnerów Metropolitalnej Karty do Kultury: w teatrach, księgarniach czy kawiarniach. Szczegółową listę partnerów oraz proponowane przez nich zniżki znaleźć można na stronie www.jestemzgdanska.pl.

Konkurs dla najaktywniejszych i terminowych czytelników

Osoby, które w terminie zwracają wypożyczone książki, będą mogły wziąć udział w konkursie i wygrać - jak na konkurs czytelniczy przystało – książki, nowe lub w bardzo dobrym stanie. Na sam start niblioteka proponuje 500 egzemplarzy z gatunku literatura piękna, kryminał, horror, literatura faktu i inne. Odbiór nagrody będzie możliwy w Czytelni Biblioteki Głównej na Targu Rakowym po 50 terminowych zwrotach i wcześniejszym dokonaniu rezerwacji na stronie www.jestemzgdanska.pl. Szczegóły w regulaminie na stronie www.jestemzgdanska.pl oraz www.wbpg.org.pl.