Centrum Pracy Seniorek i Seniorów ponownie otwarte

Do aktywności po przerwie spowodowanej COVID-19 wraca Centrum Pracy Seniorek i Seniorów Gdańskiego Urzędu Pracy. Punkt, który mieści się we Wrzeszczu przy al. Grunwaldzkiej 30/32 otworzy się we wtorek, 1 czerwca.


Formy wsparcia dla seniorów w Gdańsku

Osoby starsze wymagają szczególnej opieki. Bardzo często zmagają się z samotnością, trudnościami w codziennym funkcjonowaniu czy chorobami. W Gdańsku powstają programy, dzięki którym seniorzy mogą liczyć na wsparcie zarówno w codziennych sprawach jak i kwestiach medycznych.


Bezpłatna pomoc prawna w Gdańsku

Z powodu epidemii możesz stracić pracę? Masz problem ze spłatą zaciągniętego kredytu na mieszkanie lub jesteś w konflikcie z bliskimi? Nie czekaj, skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej i obywatelskiej w Gdańsku. Tylko w tym roku udzielono ponad 2500 darmowych konsultacji.


Bezpłatne naprawy dla seniorów - wystarczy zadzwonić

“Złota rączka dla seniora” to inicjatywa, dzięki której mieszkańcy Gdańska w wieku 70+ mogą skorzystać z bezpłatnych, drobnych usług fachowca w swoim domu. Mowa np. o wymianie cieknącego kranu, regulacji skrzypiących drzwi, przymocowaniu lustra czy podłączeniu pralki.


Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego dla seniorów

Duże skupiska ludzi to środowisko sprzyjające rozprzestrzenianiu się koronawirusa i innych wirusów przenoszonych drogą kropelkową. Jeżeli to możliwe, należy ograniczyć przebywanie w miejscach publicznych i poprosić bliskich o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych i pocztowych.


Seniorzy mają „swój” urząd pracy

Mimo osiągnięcia wieku emerytalnego wielu dojrzałych mieszkańców Gdańska nie zamierza rezygnować z aktywności zawodowej. Zwłaszcza że w kontynuowaniu zatrudnienia już od półtora roku wspiera ich Centrum Pracy Seniorek i Seniorów. Punkt zbiera dedykowane im oferty zatrudnienia, pomaga zdobyć nowe, przydatne na rynku pracy kwalifikacje, a także wspiera w podejmowaniu aktywności w wymiarze społecznym, kulturalnym i edukacyjnym.


Inteligentne opaski na rękę pomogą seniorom

W Gdańsku ruszył drugi etap pilotażu bezpłatnego programu Teleopieki Domowej, w ramach którego seniorzy otrzymują inteligentne opaski na rękę, mierzące im puls oraz wyposażone w lokalizator i czujnik ruchu. Takie opaski mogą niejednokrotnie uratować życie.


W Gdańsku powstało pierwsze w Polsce Centrum Pracy Dla Seniorek i Seniorów

W Gdańsku właśnie powstał pierwszy punkt w kraju specjalizujący się w aktywizacji zawodowej, społecznej i kulturalnej osób powyżej 60. roku życia. Dzięki niemu gdańscy seniorzy będą mieli łatwiejszy dostęp do ofert pracy dostosowanych do ich potrzeb.