Powojenny Gdańsk na wystawie internetowej

Muzeum Gdańska przygotowało internetową wystawę poświęconą historii pierwszych lat po zniszczeniu Gdańska w 1945 r. Opowieść na platformie Google Arts & Culture ilustruje 25 zdjęć autorstwa Kazimierza Lelewicza.


Zobacz kolekcję Muzeum Gdańska na Google Arts & Culture

Od 16 lutego br. na platformie Google Arts & Culture można zobaczyć wybór eksponatów ze zbiorów Muzeum Gdańska, a także internetową wystawę „Co daje Muzeum?”. Zgromadzone materiały opisane są zarówno w językach polskim i angielskim.


Wenecki karnawał w Gdańsku. Miniwystawa w Domu Uphagena

Zwiedzający Dom Uphagena mają możliwość przeniesienia się do bajkowej Wenecji na jeden z najsłynniejszych karnawałów w Europie. Wszystko za sprawą czasowej miniwystawy, na której zaprezentowane zostaną kostiumy karnawałowe z kolekcji Joli Słomy i Mirka Trymbulaka oraz maski z weneckiego warsztatu Sergiego i Massimiego Boldrinów. Wystawa potrwa do poniedziałku, 22 lutego br.


Trzy nowe tematy lekcji muzealnych online w Muzeum Gdańska

Lekcje plastyki, żeglarskie życie i sekrety dawnej medycyny to trzy nowe propozycje zdalnego nauczania przygotowane przez Muzeum Gdańska. Nieodpłatne zajęcia są przeznaczone dla uczniów ostatnich szkół klas podstawowych oraz liceów z całej Polski. Do dyspozycji nauczycieli zostaną oddane również cztery pakiety przeznaczone do indywidualnego wykorzystania przy lekcjach opartych o wirtualne wycieczki po oddziałach Muzeum.


Muzealne lekcje online w ogólnopolskiej odsłonie

Muzeum Gdańska rozszerza zasięg projektu lekcji online skierowanego do słuchaczy uniwersytetów trzeciego wieku, studentów, licealistów, uczniów szkół podstawowych oraz przedszkoli. Pedagodzy z całej Polski mogą wybrać spośród pięciu tematów, a nieodpłatne zajęcia odbywają się poprzez aplikację Microsoft Teams.


Zostań Młodym Przyjacielem Domu Uphagena. Konkurs Muzeum Gdańska

Tegoroczna edycja organizowanego przez Muzeum Gdańska „23. Konkursu dla Dzieci” będzie inna od poprzednich i przeniesie się w świat wirtualnej wycieczki po wnętrzach zabytkowej mieszczańskiej kamienicy rajcy Jana Uphagena. W wirtualnej zabawie mogą wziąć udział całe klasy oraz koła zainteresowań skupiające uczniów klas I-IV szkół podstawowych. Wystarczy przesłać maila zgłoszeniowego na adres Działu Edukacji Muzeum Gdańska. 


Przekaż pamiątkę do Muzeum Gdańska

Błony fotograficzne z widokami Gdańska z 1943 r., zdjęcie lotnicze zniszczonego Gdańska z 1947 r. i kolekcja pamiątek po gdańszczanach pochodzenia żydowskiego z początku XX w. Te przedmioty mają wspólny mianownik. Zostały podarowane przez osoby prywatne do zbiorów Muzeum Gdańska w celu ich przechowania oraz prezentacji potomnym.