• Home
  • Lista aktualności

Rozlicz PIT w Gdańsku, weź udział w loterii i wygraj nagrody

Ruszyła kampania PIT w Gdańsku. Się opłaca! Już po raz ósmy każdy, kto rozliczy podatek w gdańskim Urzędzie Skarbowym, może wygrać atrakcyjne nagrody. Na zwycięzców czekają rowery turystyczne i nagroda główna – samochód hybrydowy Toyota Yaris. Aby się zgłosić, wystarczy do 5 maja wypełnić formularz na stronie gdansk.pl/pit.


Nowa mieszkanka gdańskiego zoo – samica żyrafy ugandyjskiej

W Gdańsku zamieszkała najwyższa mieszkanka w regionie - pierwsza w historii Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego samica żyrafy.


Kupuj świeże warzywa i owoce na gdańskich ryneczkach

W sobotę 23 marca wznowi działanie ryneczek w dzielnicy Piecki Migowo. Zapoczątkowany we wrześniu ubiegłego roku projekt cieszył się ogromnym powodzeniem, stąd decyzja o jego kontynuacji. Co więcej, podobny ryneczek pojawi się też w dodatkowej lokalizacji w dzielnicy Orunia Górna-Gdańsk Południe. Wspólna inicjatywa Miasta Gdańska oraz Międzynarodowych Targów Gdańskich ma umożliwić jak największej liczbie mieszkańców Gdańska kupno świeżych warzyw i owoców oraz wyrobów pochodzących od lokalnych i regionalnych rolników.


Nawet 100% dofinansowania na wymianę pieców i kotłów

Zgodnie z zapisami uchwały antysmogowej dla miast, do września 2024 roku wszystkie piece i kotły służące do ogrzewania, które zgodnie z oznaczeniami są poniżej 3 klasy jakości, muszą zostać wymienione. Dzięki aktualizacji programów dotacyjnych będzie można uzyskać nawet do 100% dofinansowania na wymianę źródła ogrzewania.


Meble od serca dla potrzebujących w Gdańsku

Chcesz pozbyć się zbędnych mebli? Przekaż je Gdańskiej Spółdzielni Socjalnej. W razie konieczności sprzęty zostaną gruntownie wyczyszczone, odnowione. Zyskają nowych właścicieli, którzy potrzebują takiej pomocy.


W Gdańsku wypożyczysz sprzęt do rehabilitacji

Mieszkanki i mieszkańcy Gdańska mogą korzystać z oferty wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, przy al. Gen. Józefa Hallera 115. Wystarczy pisemne wskazanie lekarza lub fizjoterapeuty, o konieczności używania konkretnego urządzenia.


Skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej w Gdańsku

Osoby potrzebujące mogą w 2024 roku skorzystać w Gdańsku z nieodpłatnego poradnictwa prawnego, obywatelskiego wraz z mediacją. To wsparcie dla osób, których nie stać na odpłatną wizytę u prawnika. Konsultacje udzielane są mieszkankom, mieszkańcom, ale też potrzebującym spoza regionu.


Wieża widokowa "Pachołek" otwarta

Zakończyły się prace remontowe polegające m.in. na oczyszczeniu konstrukcji i usunięciu ognisk korozji. Od dziś panoramę Oliwy i innych dzielnic Gdańska, a także perspektywę na Zatokę Gdańską znów można podziwiać z wieży widokowej na wzgórzu Pachołek.

Zadbamy o jeszcze lepszą obsługę osób z niepełnosprawnością

Otwarty i różnorodny Gdańsk to wielkie marzenie osób pracujących w Gdańskiej Organizacji Turystycznej i innych podmiotów funkcjonujących w mieście. Dlatego ruszyliśmy ze szkoleniami dla kadry zawodowej i społecznej. Postępami prac, wnioskami oraz konkretnymi działaniami będziemy dzielić się z Wami na każdym etapie trwania projektu.


Gdański dom bez przemocy – sięgnij po wsparcie!

Jeśli doświadczasz przemocy od bliskich lub jesteś jej świadkiem, powiadom o problemie specjalistki i specjalistów Ośrodka Interwencji Kryzysowej MOPR w Gdańsku.