Załatw sprawę w Urzędzie Miejskim w czasie epidemii

Wszystkie zadania w Urzędzie Miejskim są realizowane, jednakże z uwagi na bezpieczeństwo pewnym ograniczeniom podlega bezpośrednia obsługa klienta.


Czytaj nowy numer Herolda Gdańskiego

Jarmark św. Dominika, otwarcie nowego Muzeum Bursztynu w Wielkim Młynie i Festiwal Szekspirowski to wyjątkowe wydarzenia, które już lada dzień odbędą się w naszym mieście. O ich szczegółach, ale nie tylko, można przeczytać w najnowszym numerze Herolda Gdańskiego. 


Program Czyste Powietrze - nowe zasady funkcjonowania

Poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych - to główne cele ogólnopolskiego programu "Czyste Powietrze". Od lipca wprowadzone zostają nowe zasady, wśród których są m.in. podwyższony poziom dofinansowania. Od 1 stycznia 2022 roku nie będzie natomiast dotacji na kotły węglowe.


Kampania, która łączy młodzież

Wykluczani z powodu wyglądu, wagi, niepełnosprawności czy stanu zdrowia. Dzisiaj głośno mówią o swoich doświadczeniach, pozując do zdjęć w ramach ciałopozytywnej kampanii SPÓJRZ NA SIEBIE. Chcą by ich historie i przeżycia były wsparciem dla innych i uświadamiały jedno: wygląd nie definiuje Twojej wartości.


Rodzicu, złóż wniosek o dożywianie przedszkolaka i ucznia!

Gdańscy rodzice chcący od września zapewnić dzieciom w szkole i przedszkolu bezpłatny, ciepły posiłek, powinni przekazać wniosek w tej sprawie pracownikowi socjalnemu Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Zachęcamy, by załatwić formalności już teraz.


Złóż wniosek o świadczenia online. Spore zmiany w 300+

Od czwartku, 1 lipca można składać wnioski online o świadczenia rodzinne oraz świadczenie z funduszu alimentacyjnego. Ważne zmiany w Świadczeniu "Dobry Start", od tego roku jego wypłatą zajmie się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. 


Letnie promocje w sklepie Visitgdansk

Rozpoczęło się lato. Ulubiona pora roku dla większości z nas kojarzona niezmiennie z relaksem. Słońce, plaża, las i wysokie temperatury.


Hewelion buja w obłokach!

W Gdańsku pojawiła się właśnie 15 już figurka małego lwa Heweliona. Tym razem miejsce, które wybrał mały-wielki kot jest absolutnie wyjątkowe. Heweliona znajdziemy bowiem 130 metrów nad ziemią – w najwyższym budynku północnej Polski, Olivia Star.


Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej w Gdańsku

Od 1 lipca znowu można skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego wraz z mediacją w punktach świadczących w Gdańsku to wsparcie.


Zobaczysz je tylko w Gdańsku

28 czerwca, w Światowy Dzień Bursztynu Muzeum Gdańska zaprezentowało trzy inkluzje w bursztynie bałtyckim, które znajdą się na wystawie stałej w nowym Muzeum Bursztynu w Wielkim Młynie. W żywicy znajdują się okazy wymarłej fauny sprzed ponad 40 milionów lat.