Biblioteka Profesora Jerzego Limona otwarta dla czytelników


23 kwietnia, w 458 rocznicę urodzin swojego patrona, Gdański Teatr Szekspirowski zainicjował działalność jedynej w swoim rodzaju biblioteki, którą tworzą unikatowy księgozbiór i artefakty związane z Profesorem Jerzym Limonem.


Pływalnie dla seniorów

Czas, gdy pandemia wygasa i maleje zagrożenie związane z obecnością koronawirusa, niezwykle ważne jest dalsze dbanie o zdrowie, formę fizyczną oraz dobre samopoczucie. Jedną z najlepszych form ruchu szczególnie dla seniorów jest pływanie. Tu z ciekawą ofertą przychodzi Gdański Ośrodek Sportu.


Historie Gdańskich Dzielnic. Rusza zbiórka pamiątek


Muzeum Gdańska rozpoczyna zbiórkę fotografii i pamiątek związanych z historią Oruni, Starych Szkotów, Lipiec i Św. Wojciecha. Najciekawsze z nich będzie można zobaczyć na wystawie plenerowej oraz w publikacji z serii Historie Gdańskich Dzielnic. Pamiątki można przekazywać do 15 maja 2022 roku.


Konsultacje społeczne projektu zmian Strategii Rozwoju Miasta

Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych projektu zmian dokumentu pod nazwą "Gdańsk 2030 Plus Strategia Rozwoju Miasta".


Myślisz o pracy w hotelu? Dzień otwarty w Sofitel Grand Sopot

Praca w hotelu daje niemal nieograniczone możliwości rozwoju dla każdego, kto szuka pomysłów na siebie. Co więcej, wiele hoteli nie wymaga doświadczenia w zawodzie i jest otwarta na ludzi chcących zdobywać doświadczenie. Co czeka przyszłych kandydatów?


Budżet Obywatelski 2023. Złóż projekt, miej wpływ na zmiany w mieście

Nowe boisko, plac zabaw, wybieg dla psów, a może zielony teren rekreacyjny z elementami małej architektury i meblami miejskimi? Od 23 marca można zgłaszać projekty ogólnomiejskie, dzielnicowe oraz „zielone” do Budżetu Obywatelskiego 2023.


Palmiarnia i oranżeria powróciły!

Tysiąc egzotycznych roślin, w tym blisko dwieście ze starej i osiemset z nowej kolekcji, to tylko część atrakcji, jakie czekają na zwiedzających w przebudowanym kompleksie palmiarni.


Przyjazne Deklaracje w Gdańsku

Podatek od nieruchomości, od środków transportowych, rolny i leśny – w Gdańsku już od blisko półtora roku można szybko, łatwo i bez wychodzenia z domu skorzystać z Przyjaznych Deklaracji, by zgłosić je onilne.


Rozlicz PIT w Gdańsku i weź udział w loterii

Ruszyła kampania PIT w Gdańsku. Się opłaca! Już po raz szósty rozliczając podatki w gdańskim Urzędzie Skarbowym, można wygrać atrakcyjne nagrody. Na zwycięzców czekają rowery trekkingowe, smartfony i nagroda główna - samochód elektryczny Peugeot E-280 Active. Zgłoszenie do zabawy jest proste. Wystarczy do 4 maja wypełnić formularz na stronie www.gdansk.pl/pit


Obecna sytuacja jest dla Ciebie zbyt trudna? MOPR oferuje bezpłatne wsparcie psychologiczne

Jeśli nie radzisz sobie z emocjami, sytuacja związana z wojną na Ukrainie wywołuje u Ciebie frustracje, lęki i ogromny stres, skontaktuj się z psychologami Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.