• Home
  • Lista aktualności

Wieża widokowa "Pachołek" otwarta

Zakończyły się prace remontowe polegające m.in. na oczyszczeniu konstrukcji i usunięciu ognisk korozji. Od dziś panoramę Oliwy i innych dzielnic Gdańska, a także perspektywę na Zatokę Gdańską znów można podziwiać z wieży widokowej na wzgórzu Pachołek.

Jak głosować poza miejscem zamieszkania?

W niedzielę, 15 października, odbędą się wybory do Sejmu i Senatu. Jak wziąć udział w głosowaniu, gdy w tym dniu będziemy poza Gdańskiem? Co powinny zrobić osoby mieszkające w Gdańsku, ale zameldowane w innym miejscu, aby wziąć udział w wyborach w naszym mieście? Na te pytania odpowiadamy w artykule.


Rowerem do pracy i szkoły. Kręć kilometry dla Gdańska

1 września ruszyła kolejna edycja kampanii "Rowerem do pracy i szkoły - Kręć kilometry dla Gdańska"! W tym roku czeka nas sporo zmian, w tym te najważniejsze, w zasadach punktacji. Zmiany są wynikiem wniosków zgłaszanych przez uczestników poprzednich edycji. Oprócz oczywistych korzyści zdrowotnych, jak zawsze do jazdy będą nas motywowały atrakcyjne nagrody. 


Zadbamy o jeszcze lepszą obsługę osób z niepełnosprawnością

Otwarty i różnorodny Gdańsk to wielkie marzenie osób pracujących w Gdańskiej Organizacji Turystycznej i innych podmiotów funkcjonujących w mieście. Dlatego ruszyliśmy ze szkoleniami dla kadry zawodowej i społecznej. Postępami prac, wnioskami oraz konkretnymi działaniami będziemy dzielić się z Wami na każdym etapie trwania projektu.


Gdańsk walczy o tytuł najbardziej atrakcyjnego miasta w Europie

Gdańsk i Kraków jako jedyne polskie miasta zostały nominowane do tytułu najbardziej atrakcyjnego miasta w Europie w 2023 roku, a Polska do tytułu najbardziej atrakcyjnego kraju, w konkursie organizowanym przez brytyjski magazyn turystyczny Wanderlust Travel Media. Głosować można do 18 października.


Kocie budki do odbioru bezpłatnie w Schronisku Promyk

Można już się zgłaszać do gdańskiego Schroniska Bezdomnych Zwierząt „Promyk” w Gdańsku po budki dla kotów. Obecnie w placówce czeka 30 takich domków do odbioru bezpłatnie.

Gdański dom bez przemocy – sięgnij po wsparcie!

Jeśli doświadczasz przemocy od bliskich lub jesteś jej świadkiem, powiadom o problemie specjalistki i specjalistów Ośrodka Interwencji Kryzysowej MOPR w Gdańsku.


Ostatnie dni na obejrzenie dwóch wystaw w Oddziałach Muzeum Narodowego w Gdańsku

Już tylko do 25 i 30 czerwca oglądać można dwie wystawy czasowe udostępnione dla zwiedzających przez Muzeum Narodowe w Gdańsku w oddziałach Etnografii w Oliwie i Oddziale Sztuki Dawnej w Śródmieściu. 

2. Gdańskie Dni Kaszubskie. Spotkania z kulturą regionu

W dniach 8-14 czerwca 2023 roku w Gdańsku odbędzie się największe kaszubskie wydarzenie kulturalne. Wśród atrakcji znajdą się tematy związane z kaszubską muzyką, rybackim rzemiosłem, rękodziełem, regionalną kuchnią oraz spotkania z historią i literaturą.

Święto Wolności i Praw Obywatelskich

Wolność i prawa obywatelskie w Gdańsku będziemy świętować bogatym programem trzydniowych wydarzeń, 2-4 czerwca. Zaproszenie jest otwarte dla wszystkich, udział w większości wydarzeń jest bezpłatny.