• Home
  • Lista aktualności

Odrestaurowany Dom Zdrojowy znów zachwyca!

Odrestaurowany Dom Zdrojowy oraz okalający go park można już podziwiać w pełnej okazałości. Co prawda do środka jeszcze nie wejdziemy, bowiem oficjalne otwarcie zaplanowano pod koniec 2021 r., ale już teraz warto iść na spacer i przekonać się o pięknie zabytku na własne oczy.


Wakacje na Górze Gradowej

Odkrywanie podwodnego świata, science show o czterech żywiołach, nocne spotkania z duchami Góry Gradowej, wystrzały z repliki armaty, pokazy mappingu 3D i relaks w otoczeniu przyrody w środku miasta. To wszystko w Hevelianum już od 29 czerwca do 29 sierpnia.


Najpiękniejsze zdjęcia nieba w konkursie AstroCamera 2021

Seria zdjęć pokazująca prawdopodobnie pierwsze amatorskie wykrycie echa świetlnego supernowej SN 1987 A, seria przedstawiająca zakrycie Marsa przez Księżyc, zdjęcie Marsa w opozycji oraz uchwycenie widma Brockenu na włoskim szczycie Monte Paterno – to zwycięskie zdjęcia IX edycji międzynarodowego konkursu astrofotograficznego AstroCamera organizowanego przez Hevelianum.


Dzień Dziecka w Hevelianum przez tydzień

Widowiskowe science show rozkładające fizykę na łopatki, przyrodnicze zajęcia terenowe z wykorzystaniem aplikacji mobilnych i „Tańczące kostki”, czyli warsztaty dla małych konstruktorów z wyobraźnią. Hevelianum zaprasza na świętowanie Dnia Dziecka przez cały tydzień – od 31 maja do 6 czerwca. 


Hevelianówka, czyli majówka z Hevelianum

Pokazy naukowe na Zoomie o tym, co wisi w powietrzu, podchody z przyrodą Góry Gradowej, spacery badawcze dla bystrzaków, wędrówki po historycznych zakątkach fortu i Jan Heweliusz na… ścianie Wozowni Artyleryjskiej. Hevelianum zaprasza na majówkę!


Kwiecień z Hevelianum online i offline

Wiosna obudziła do życia faunę i florę na Górze Gradowej i przyniosła nowe propozycje programowe Hevelianum. Choć wystawy w budynkach pozostają zamknięte, to wciąż można korzystać z pokazów astronomicznych online, a od 11 kwietnia eksperymentować z edukatorami na Zoomie podczas warsztatów „Domowe laboratorium”. Kwiecień w kalendarzu obchodów 410 rocznicy urodzin Jana Heweliusza będzie poświęcony dokonaniom jego utalentowanej żony – Elżbiety Koopman.


Nowe ptasie budki w parku Hevelianum

Ruszyły wiosenne porządki na zielonych terenach okalających Hevelianum, a wraz z nimi montaż budek i schronów dla skrzydlatych lokatorów Góry Gradowej – ptaków i nietoperzy.


Hevelianum dla nauczycieli – elastyczna oferta zajęć edukacyjnych

Nauka może być fascynującą przygodą, o czym można się przekonać korzystając z oferty edukacyjnej Hevelianum – stacjonarnie, przez internet lub zapraszając edukatorów do szkoły.


Hevelianum wyróżnione!

Z wielką przyjemnością przyjęliśmy informację, że Hevelianum, partner Gdańskiej Karty Mieszkańca, zwyciężył w prestiżowym konkursie „Popularyzator Nauki 2020”, w kategorii „Instytucja”. Serdeczne gratulacje!


5 sposobów na deszczowy dzień z Kartą Mieszkańca

Deszcz za oknem? To nic strasznego! W Gdańsku jak zawsze jest co robić. Tym bardziej, że z Kartą Mieszkańca czeka na Was wiele atrakcyjnych rabatów. Oto 5 propozycji, jak ciekawie spędzić deszczowy dzień w Gdańsku.